Promosyon Kuyrukları Oluştu

Emekli promosyon kampanyalarının güncellenmesi, özel bankaların da bu fırsata dahil olmasıyla birlikte Ordu'da emeklilerin banka kuyruklarında uzun süreler beklemesine neden oldu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Kamu bankalarının emekli promosyon kampanyalarını güncellemesinin ardından özel bankaların da bu kampanyaya dahil olması, Ordu'da emeklilerin banka kuyruklarında uzun süreler beklemelerine neden oldu. Yapılan güncellemeyle birlikte asgari emekli promosyon tutarının 8-12 bin TL olarak belirlenmesi, emeklilerin banka şubelerine akın etmelerine sebep oldu.

Emekliler, kendilerine tanınan promosyonu alabilmek için banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Özellikle ikramiye kuyruklarının ardından yaşanan promosyon kuyruğu, banka şubelerinin önünü doldurdu. 

"İlaç Gibi Geldi"

Bayram yaklaşmışken verilen promosyonun ilaç gibi geldiğini kaydeden vatandaş, bu uygulamadan oldukça memnun. 

Emekliler, promosyon kampanyalarının güncellenmesiyle birlikte daha cazip fırsatlar elde etme umuduyla bankalara akın ettiler. Ancak, yoğun talep nedeniyle bazı banka şubelerinde uzun bekleme süreleri yaşandığı gözlendi.

Bu durum, emeklilerin finansal haklarını alabilmek için banka kuyruklarında uzun süreler beklemek zorunda kalmalarına ve banka hizmetlerine erişimde yaşanan sıkıntılara işaret ediyor.  

04 Nis 2024 - 14:40 Ordu- Ekonomi

Mahreç  Sibel Yılmaz