Çarşamba Pazarına Bahar Geldi

Altınordu’da tarihi Çarşamba Pazarı’nda baharın gelmesiyle birlikte yeşillikler de bir hayli arttı. Köylüler bağ ve bahçelerinde yetişen yeşillikleri pazarda satışa çıkardılar.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Ordu’nun Altınordu ilçesinde kurulan Çarşamba Pazarı’nda dün vatandaşlar yeşilliklere yoğun ilgi gösterdi. Köylülerin tarlalarından topladığı pancar, pezik, sakarca, kaldirik, yeşil soğanlar tezgahlardaki yerini aldı.

Her hafta Çarşamba Pazarı’nda birçok çeşit meyve ve sebze, sabahın ilk saatleri ile birlikte tezgahlara konularak vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Vatandaşın İlgisi Büyük

Gün içerisinde birçok kişinin gelerek istediği ürünü aldığı pazarda vatandaşların ilgisinin iyi durumda olduğu görüldü. Esnaflar da halkın en çok yeşil sebzelere ilgi gösterdiğini, bu ilginin önümüzdeki süreçte de sürebileceğini ifade etti. Pazara gelen birçok kişi, ürün bolluğunun Ramazan ayı içerisinde de devam ettiğini, istedikleri ürünlerden bolca bulabildiklerini dile getirdi.

Bu hafta pazarda fiyatlar şu şekilde oluştu: Ispanak 20 TL, salatalık 30 TL, kabak 25 TL, brokoli 30 TL, karnabahar 20 TL, domates 30 TL, kereviz 40 TL, kapya biber 60 TL, patlıcan 30 TL, yeşil biber 70 TL, pırasa 15 TL, lahana 10 TL, kırmızı pancar 20 TL, kırmızı turp 20 TL, patates 15 TL, soğan 20 TL ve havuç 20 TL, sarımsak 100 TL, muz 40 TL, elma 20 TL, yeşil elma 30 TL, armut 30 TL, portakal 15 TL ve limon 20 TL.

Ordu Hayat/Mustafa Özdoğru

04 Nis 2024 - 14:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Mustafa Özdoğru