Vali Muammer Erol’dan Kadir Gecesi Mesajı

Ordu Valisi Muammer Erol Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

 “On bir ayın Sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve coşkusunu tüm Müslümanlar olarak hep birlikte yaşıyoruz” diyen Vali Muammer Erol, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de, ‘Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.’ mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir. Hiç şüphesiz bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır.

Kardeşlik, misafirperverlik ve yardımlaşma ruhunun en güzel şekilde sergilendiği Ordu’da, aziz milletimizin, bu gecenin hatırına bir yarış içinde olacağını biliyoruz. Bu gece yapılan hayırlı işlerin mükafatının binlerce kat fazlasıyla görüleceği hesabıyla, yoksullara, yolda kalmışlara, ihtiyaç sahiplerine destek olmak, başkalarının dualarında yer almak için de bir fırsattır.

Maddi manevi güzelliklerin yaşandığı bu gece, birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, birey olarak erdemli özelliklerimizi de değerlendireceğimize, daha fazla yardım eli uzatarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla dayanışma içinde olacağımıza saygı ve sevginin bu gece gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayım.

Bu duygu ve düşüncelerle; milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

04 Nis 2024 - 20:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir