Enver Yılmaz, Adalet Arayışının Dördüncü Gününde Kumru'da

Enver Yılmaz, seçim takvimine ilişkin itirazın 4. gününde Kumru Adliyesi önünde açıklamalarda bulundu.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Ordu'da 31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nin ardından heyecan bitmedi. İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, seçim takvimine ilişkin itirazın 4. gününde Kumru Adliyesi önünde açıklamalarda bulundu.

 4. Gününde Kumru'da

  İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, Kumru Adliyesi önünde yaptıkları basın açıklamasında, seçim takvimine ilişkin itirazlarının 4. gününde olduklarını ve 30 avukat ile birlikte 2229 sandıkta yapılan usulsüzlükleri incelediklerini dile getirdiler.

 Usulsüzlük İddiaları

 Yılmaz, güvenlik kamera kayıtları ve cep telefonu görüntülerinde usulsüzlükler olduğunu, Akkuş'ta sandık başkanının sandığı eve götürdüğünü, Ünye'de ise sandıkların sabah 4'te seçim kuruluna teslim edildiğini öne sürdü.

 YSK ve Yetkililere Seslendiler

Yılmaz ve Dervişoğlu, YSK'ya, Emniyete, Adliyeye ve hakimlere seslenerek, "Biz bu seçimi kazandığımıza inanıyoruz. Başından sonuna kadar bir organizasyon yapıldı ve bu organizasyon 4 ilçe merkezinde yoğunlaştı. İptal edilen oyların İYİ Parti ve X parti olmasının tesadüf olmadığının altını çiziyorum." diye konuştu.

 Seçimin Yenilenmesi Talep Edildi

Aynı soy isimde 4 kişinin sandık tutanaklarının altında imzası olduğunu da belirten Yılmaz, "Ben bu seçimlerin mahkemelerin objektif kararı ile birlikte yenileceğine inanıyorum." dedi.

 Mazbata Takvimi

 Mazbata takviminin en geç işleyceği ilin Ordu olacağını belirten Yılmaz, "Şehrimizin üzerindeki karamsarlığı ve şaibeyi kaldıralım. Vatandaşın gönlünde ve sandıkta kazandığımız bu seçimi kaybetme gibi bir düşüncemiz yok." dedi.

 Hukuki Süreç Devam Ediyor

 İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu da seçim sürecini hukuken takip ettiklerini ve kazanılmış bir seçimi entrikalarla başkalarına bırakmayacaklarını söyledi.

 Duyarlılık Çağrısı

 Dervişoğlu, "Van'da gösterilen duyarlılığın Ordu'da gösterilmemesi yadırganıyor. Buradan büyük bir gürültü çıkartırız. Burası Ordu, burası demokrasinin kalesi. Ordululara kimse siyasi köle muamelesi yapamaz." dedi.

 Yetkililere Görev Çağrısı

 Dervişoğlu, tüm yetkilileri göreve davet ederek, "Ordululara siyasi köle muamelesi yapamazsınız. Bu haksızlığın giderilmesine ilişkin tüm yetkilileri göreve davet ediyorum." dedi

04 Nis 2024 - 11:25 - Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun