Denetimler Hız Kesmeden Sürdürülüyor

Gıda güvenliği için Ramazan boyunca Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü denetimlerini sıklaştırıyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Denetimler Hız Kesmeden Sürdürülüyor
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte il genelinde gıda güvenliği konusundaki denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle pastacılık ürünleri, unlu mamuller, ekmek çeşitleri, pide, tatlılar, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri gibi gıda ürünlerinin üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde resmi kontroller titizlikle yürütülüyor. 

Denetimler Hız Kesmeden Sürdürülüyor

Gıda Güvenliği Önemli

Ramazan ayına özgü gıda tüketiminin artmasıyla birlikte gıda güvenliği denetimlerinin önemi de daha da artıyor. Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların sağlığını korumak ve güvenli gıda tüketimini sağlamak adına Ramazan boyunca yoğun bir denetim programı uyguluyor.Denetimler Hız Kesmeden Sürdürülüyor

Gıda güvenliğiyle ilgili herhangi bir şikayet veya ihbarın alınması için 174 Alo Gıda hattı, Web Chat, Mobil Uygulama, e-Devlet, WhatsApp ihbar hattı (501 174 0 174) ve e-posta ([email protected]) gibi çeşitli iletişim kanalları aktif olarak kullanılıyor. Vatandaşlar, şüpheli durumlarda bu kanalları kullanarak yetkililere kolayca ulaşabiliyor ve gıda güvenliği konusunda bilgi verebilir. 

03 Nis 2024 - 16:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz