Enver Yılmaz; "Operasyonun En Büyüğü Akkuş'ta Yapıldı"

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Akkuş'taki seçim sonuçlarına itirazlarını sürdürüyor. Yılmaz, sandık başkanı tarafından evine götürüldüğünü ve geçersiz oyların tamamının İYİ Parti logosuna atıldığını söyledi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, seçim sonrasında itirazların yapıldığı ilçeleri ziyaret etmeye devam ediyor. Akkuş'u ziyaret eden Yılmaz, adliye önünde yaptığı açıklamada, Akkuş'ta "operasyonun en büyüğünün" yapıldığını öne sürdü.

Enver Yılmaz, sandık çuvalının bir sandık başkanı tarafından kamera görüntüleriyle sabit bir şekilde evine götürüldüğünü ve sabahın 4'ünde Seçim Kuruluna götürüldüğünü iddia etti. Yılmaz, "O sandık başkanı o sandığa ve o çuvala ne yaptı?" diye sordu.

Enver Yılmaz ayrıca, geçersiz oyların tamamında İYİ Parti logosuna oyların atıldığı her yerde iptallerin tamamında İYİ Parti'nin birinci olduğunu da öne sürdü. Yılmaz, "İYİ Parti'nin iptal edilen oylarının tamamı çift mühür marifetiyle etkisiz hale getirilmiş" dedi.

Yılmaz, 15 bin seçmenin olduğu Akkuş'ta toplamda tüm seçim gruplarında 5 bin seçmen kaydının ya da 5 bin oyun iptal edildiği veya geçersiz sayıldığını da belirtti. Yılmaz, "Dağınık eski köy mahiyetli mahalleler otokontrolünün yapılamaması, bunun yanında bizim itirazlarımız ile birlikte ortaya çıkacak yeni sebepler ve akabinde de bugün verilecek geçersiz oyların sayımları ile birlikte daha sonra yapacağımız toplam sandıkların sayımı ile birlikte nihayetinde bir değişiklik olacağını umutla bekliyoruz" diye konuştu.

03 Nis 2024 - 13:13 Ordu/ Akkuş- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu