Çarşamba Pazarında Yeşillik Zamanı

Orduluların en fazla tercih ettiği Çarşamba Pazarı’nda bu hafta da yeşillikler boy gösteriyor. Ucuz fiyatlarıyla dikkat çeken yeşilliklere talep fazla oluyor. Özellikle bu hafta da pancar çiçeği her tezgahta bulunuyor.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Çarşamba Pazarında Yeşillik Zamanı
Çarşamba Pazarında Yeşillik Zamanı
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Haftalık sebze ve meyve alışverişi için Orduluların tercih ettiği dopdolu geçen Tarihi Çarşamba Pazarı’nda köylüler bağından ya da bahçesinden topladıkları kara pancar, pezik, sakarca, kaldirik, ısırgan otu, marul ve yeşil soğan gibi birçok yeşillikleri satmaya getirdiler. Havaların iyi gitmesi dolayısıyla pazarda yeşillikler de bir hayli artarken köylülerin getirdiği pancar çiçeği ve kaldirik çiçekleri de pazarı süsledi.

Çarşamba Pazarında Yeşillik Zamanı

Pazarda Yeşillikler Boy Gösteriyor

Tarihi Çarşamba Pazarında köylülerin topladıkları yeşilliklere ucuz fiyatıyla vatandaşlar da rağbet gösteriyor. Bu hafta pazara köylüler yeşillik olarak kendi ürünleri olan kara pancar, pezik, yeşil soğan, galdirik, sakarca, ısırgan otu ve marulu tezgahlarda satışa sundular. Çoğu bağ olarak satılan diğer yeşilliklerin fiyatları ise 10-25 lira arasında fiyatlardan alıcı buluyor. Pazarda her yerde bulunan kara pancar ve çiçeği de 10 liradan pazarda satışta. Sakarca ise 25 TL fiyatı ile dikkat çekiyor.

Çarşamba Pazarında Yeşillik Zamanı

Sebze Fiyatları Düştü

Bu hafta pazarda sebze fiyatları düşerken kabak 25 TL, brokoli 30 TL, karnabahar 20 TL, ıspanak 20 TL,  salatalık 30 TL, domates 30 TL, kereviz 40 TL, papya biber 60 TL, patlıcan 30 TL, yeşil biber 70 TL, pırasa 15 TL, lahana 10 TL, kırmızı pancar 20 TL, kırmızı turp 20 TL, patates 15 TL, soğan 20 TL ve havuç 20 TL fiyatlardan satıldı. Pazarın en pahalısı da 100 liradan satılan sarımsak oldu.

Diğer taraftan taze fasulye 70 lira olurken pazara ilk gelen bezelye ise 100 liraya satıldı.

Çarşamba Pazarında Yeşillik Zamanı

Meyve Fiyatları Değişmedi

Pazarda az çeşit meyve olmasına rağmen fiyatları da önceki haftaya göre fazla değişmedi. Meyveler ise muz 40 TL, elma 20 TL, yeşil elma 30 TL, armut 30 TL, portakal 15 TL ve limon 20 TL civarında fiyatlarla satıldı. En pahalı meyve ise 70 lira fiyatıyla çilek oldu.

Çarşamba Pazarında Yeşillik Zamanı

Kültür Mantarında Kampanya

Pazarda Aybastı tereyağı 150 liraya satılırken peynir çeşitleri ise 100-250 lira arasında değişen fiyatlardan alıcı buluyor. Pazarda satılan kültür mantarı ve istiridye mantarı ise  geçen haftalara göre ucuzlayarak 100 liraya indi. Köy yumurtası ise 5 liradan satılıyor.

Özel Haber: Soner Özdemir

03 Nis 2024 - 12:05 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir