Fırın Fasulyesinde Son Fırsat!

Perşembe İlçesi Soğukpınar Mahallesi’nden Mehmet Kılıç, geçen sezonun son fırın fasulyelerini satışa çıkardığını söyledi. Çok talep gören fırın fasulyesinin sonu uygun fiyata satılıyor.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Altınordu İlçesinde tarihi Çarşamba Pazarında köylülerin sattığı en pahalı ürünlerden biri olan fırın fasulyesinin geçen sezondan son kalanları satılıyor. Bu sene kilosu 1000 liradan alıcı bulan fırın fasulyesine talep de bir hayli fazla oldu.

“50 Gram Kar Ediyorlar”

Kendi yaptığı fırın fasulyesini satışa çıkaran Perşembe İlçesi Soğukpınar Mahallesi’nden Mehmet Kılıç, “Fırın fasulyenin kilosu normalde piyasada 1000 lira. Ben de kampanya yaptım ve son fasulyeleri 150 gramını 100 liradan satıyorum. Kilosu 700 liraya geliyor. Alanlar 50 gram kar etmiş oluyor” dedi.

Fırın Fasulyesinde Son Fırsat!

“Fırın Fasulyesi Hazırlamak Zahmetli”

Fırın fasulyesini hazırlamanın zahmetli olduğunu da belirten Mehmet Kılıç, şunları ilave etti; “Fasulyeye talep var. Bilenler alıyor bunu. Bu fasulye çok değerli bir fasulye. Çünkü zahmeti çok. Önce fasulye haşlanıyor. Ondan sonra fırına atılıyor. Fırında kurutuluyor.  Fırını bir saatte gidip bakacaksın, kurutacaksın. Yine kaç kilo fasulyeden azıcık fasulye ortaya çıkıyor. Hiç kolay değil.”

Diğer taraftan ceviz içini de 200 liradan satışa çıkardığını söyleyen Mehmet Kılıç, bayramda vatandaşın tatlılara ceviz içi koyabileceğini ifade etti.

Özel Haber: Soner Özdemir

03 Nis 2024 - 11:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir