El Yapımı Dondurmalar Talep Görmeye Başladı

Ordu'nun Altınordu ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte dondurma mevsimi başladı.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Havaların ısınması ile birlikte Ordu’nun Altınordu ilçesinde dondurma sezonu da açıldı. Altınordu’da en lezzetli dondurmaları üreten Oba Dondurma, müşterilerini bekliyor.

Ordu’da havaların ısınması ile birlikte dondurmaya talep artarken, vatandaşlar özledikleri bu lezzete kavuşmaktan hayli mutlu.

Ordu’da dondurma satışları yeniden başladı. Hava sıcaklığının sürekli değişmesi ve Ramazan ayı sebebiyle azalan dondurma taleplerinde tekrardan hareketlilik başladı.

El Yapımı Dondurmalar Talep Görmeye Başladı

"Rağbet Artıyor"

İlkbaharın gelmesiyle birlikte dondurma satışlarına başladıklarını belirten Oba Dondurma sahibi Bilal Akçin, “Dondurma sezonumuz hayırlısıyla açıldı. Ramazan ayında olmamız dolayısıyla gündüzleri müşterilerimiz daha çok çocuklar oluyor. Yine akşam iftardan sonra da yoğun bir ilgi oluyor. Ordu’da hava sıcaklıkları 20 dereceyi bulunca vatandaşların canı ister istemez dondurma istedi. Bizde sezonu açtık. İlgiden memnunuz. Her geçen gün dondurmamıza olan rağbet artacaktır.” dedi.

"El Yapımı Daha Sağlıklı"

‘Vatandaşlar hazır dondurmaya pek güvenmediği için el yapımı dondurmayı tercih ediyor’ diyen Bilal Akçin, şunları söyledi; “Biz yıllardan beri dondurmamızı kendimiz üretiyoruz. Zaten hem lezzetli hem de sağlıklı olan el yapımı dondurmalardır. Vatandaşlarımız bunun bilincinde olduğu için yıllardır müşterilerimiz sabit. Hatta artarak da devam ediyor. El yapımı dondurmayı tercih etsinler. Hazır dondurmalardan uzak dursunlar.”

“21 Çeşit Dondurmamız Var”

24 yıldan bu yana dondurmacılıkla uğraştığını aktaran Akçin, “Ordu, Oba Dondurmaya alıştı. Çünkü her ağız tadına göre dondurmamız var. Bazısı kakaolu, bazısı sadece, bazısı da meyveli sever. Biz gelen müşteriyi boş çevirmemek için tam 21 çeşit dondurma yapıyoruz. Bunlar arasında limon, böğürtlen, çilek, yaban mersini, orman meyveli, karadut, vişne, kavunlu, portakalı, kakao, vanilya, damla sakızlı, sade, cevizli de var. Hatta şunu çok net söyleyebilirim ki, sade ve cevizli dondurmada Ordu’da bizden iyisi yoktur. Elimden geldiğince çeşitleri daha da artırmaya çalışıyorum. Sadece Ordu değil, her ilden, hatta yurt dışından bile müşterilerimiz var.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber)

03 Nis 2024 - 11:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul