"Şehrimize Hediyemiz Olsun!"

Ünye Gücü FK'nın Teknik Direktörü Muhammet Kışla, Süper Lig'e yükselişlerinin ardından duygularını paylaştı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ünye Gücü FK'nın Teknik Direktörü Muhammet Kışla, Süper Lig'e yükselişlerinin ardından duygularını paylaştı. Kışla, sezon başından beri şampiyonluk inancının tam olduğunu ve bu hedefe ulaşmak için çok çalıştıklarını söyledi.

Sezon Başından Beri Şampiyonluk Hedefi:

Kışla, "Sezon başında kulüp başkanı Deniz Benli ile birlikte şampiyonluk hedefi koyarken kalbimizde zerre tereddüt yoktu. Hatta İstanbul'da bir sponsorluk görüşmemiz oldu. Öngörülen bedel karşılığında şampiyonluğu garanti ediyor, dahası Deniz başkan şampiyonluk gerçekleşmezse bu bedeli iade edeceğini taahhüt ediyordu. Bu noktada benim bir tereddütüm oldu, çünkü işler yolunda gitmeyebilir bu bedeli geri ödemek zorunda kalmak açıkçası kulübün geleceğini de tehlikeye atabilirdi. Ancak bizim bu inancımız şampiyonluk yolunda en büyük gücümüz oldu." dedi.

Süper Lig Yolunda Kesintisiz Çalışma:

Kışla, "Hedef belliydi ve bunu başaracak inanç, azim, kararlılık bizde mevcuttu. Yola çıkan yolu yürüyecek, hedefe koşacaktı. Bunu başardık ve arka planda takım için yaptıklarımız çok daha fazlasıydı. Say say bitmez." şeklinde konuştu.

En Güzel Şampiyonluk:

Kışla, "Kolay olmadı ama inancımız tamdı. Ve başardık Süper Lig'e adımızı yazdırdık. Bu takımla benim üçüncü şampiyonluğum ve en güzeli de bu şampiyonluğumuz. Şehrimize hediyemiz olsun. Daha çok yapılacak işimiz var." dedi.

Başarının Ardındaki Emek:

Kışla, başarının arkasında yatan emeği ve sıkı çalışmayı da vurguladı. "Her gece yastığa baş koyarken ve her sabah aklımızda hep takımımız hep oynayacağımız maçlar vardı. Her maçı sahada oynamadan hemen önce zihinde oynamak ve strateji geliştirmek, o stratejiye uygun saha çalışmaları yapmak yorucu meşakkatli bu sürecin sonunda sahada kazanmak için oynamak, maçı o an yaşarken kazanmak için sahaya yeni aktörler sürmek ve buna bağlı geliştirdiğimiz oyun planı ve daha birçok şey. Yaz yaz bitmez." şeklinde konuştu.

Şampiyonluk Şehre Hediye:

Kışla, Süper Lig'e yükselişinin şehrine bir hediye olduğunu ve daha da büyük başarılara imza atmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

03 Nis 2024 - 11:20 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun