Topluma Farkındalık Aşılandı

Fatsa'da düzenlenen Dünya Otizm Farkındalık Günü Programıyla toplum bilinçlendirildi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Fatsa'da, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde unutulmaz bir program gerçekleştirildi. Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, ilçenin önemli isimleri büyük ilgi gösterdi. Kaymakam Avni Kula, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Kale, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Emniyet Müdürü Ferda Yılmaz, Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Yusuf Ünsal ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya gibi isimlerin yanı sıra, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de katılımcılar arasındaydı.

Topluma Farkındalık Aşılandı

Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlik, duygusal anların yaşandığı bir atmosferde başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya'nın günün önemini vurgulayan konuşmasıyla devam etti.

Gösteriler, öğrencilerin ve öğretmenlerin özverili çalışmalarıyla büyük beğeni topladı. Programın sonunda, "Eğitimde Feda Edilecek Tek Bir Fert Bile Yoktur" mesajını içeren bir pankart açılarak anlamlı bir hatıra fotoğrafı çekildi.

03 Nis 2024 - 09:20 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz