Akkuş'ta Oylar Yeniden Sayılacak!

AK Parti ve İYİ Parti arasında çekişmeli geçen Akkuş Belediye Başkanlığı seçiminde yeni bir gelişme yaşandı

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri


AK Parti ve İYİ Parti arasında çekişmeli geçen Akkuş Belediye Başkanlığı seçiminde yeni bir gelişme yaşandı. İYİ Parti İlçe Başkanı İdris Efil ve Belediye Başkan Adayı Alpay Kocagöz, seçim sonuçlarına usulsüzlük iddiasıyla itiraz etti.

İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan incelemede, itirazlar yerinde görüldü ve oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Bu karar, Akkuş'ta heyecanı yeniden zirveye taşıdı.

Seçimlerde Ne Yaşandı?

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde AK Parti adayı Mehmet Hilmi Aksoy ve İYİ Parti adayı Alpay Kocagöz arasında çekişmeli bir yarış yaşandı. İlk resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Aksoy önde görünse de, İYİ Parti itiraz hakkını kullanarak usulsüzlük iddialarında bulundu.

İtirazlar Kabul Edildi

İYİ Parti'nin itirazları İlçe Seçim Kurulu tarafından incelendi ve yerinde görüldü. Kurul, oyların yeniden sayılması kararı verdi. Yeniden sayım işleminin ne zaman yapılacağı ise henüz belli değil.

Heyecan Yeniden Zirveye Taşındı

Oyların yeniden sayılacağı haberi Akkuş'ta büyük yankı uyandırdı. Her iki partiden de seçmenler heyecanla bekleyişe geçti. Yeniden sayım sonucunda seçim sonuçlarının değişip değişmeyeceği merak konusu oldu.

02 Nis 2024 - 22:50 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun