Yerel Seçim Sonrası Siyasi Partilerde Hareketli Saatler

Yerel seçimlerin tamamlanması sonrasında partilerde hareketli anlar yaşanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) sandıktan birinci parti olarak çıkması ve AK Parti'nin ilk kez ikinci parti konumuna gerilemesi, siyasi dengeleri değiştirdi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri


Yerel seçimlerin tamamlanması sonrasında partilerde hareketli anlar yaşanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin ( CHP) sandıktan birinci parti olarak çıkması ve AK Parti'nin ilk kez ikinci parti konumuna gerilemesi, siyasi dengeleri değiştirdi.

İYİ Parti Olağanüstü Kurultay Kararı Aldı

Seçim sonuçlarının ardından İYİ Parti, bugün olağanüstü kurultay kararı aldı. Kurultayın tarihi ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

AK Parti MYK Olağanüstü Toplantıda

AK Parti ise yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında MYK'sını olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantıda seçim değerlendirmesi yapılacak ve yaşananlar masaya yatırılacak.

Erdoğan: İstenilen Sonuçlar Alınamadı

Erdoğan, dün yaptığı balkon konuşmasında istenilen sonuçları alamadıklarını itiraf etti. Seçim sonuçlarının parti içinde tartışmalara yol açacağı öngörülüyor.

CHP'de Başarı Sevinci

CHP ise seçim zaferini kutluyor. Partililer, 14 büyükşehir ve toplamda 35 belediye kazanmanın gururunu yaşıyor.

Seçim Sonuçlarının Etkileri

Yerel seçim sonuçlarının Türk siyaseti üzerinde önemli bir etkisi olması bekleniyor. AK Parti'nin ilk kez ikinci parti konumuna gerilemesi, siyasi dengeleri değiştirebilir. Önümüzdeki dönemde partilerde yeni stratejiler ve değişimler yaşanabilir.

02 Nis 2024 - 22:21 - Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun