Meral Akşener: Milletin İradesine Saygısızlık Kabul Edilemez

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletin iradesine duyulan hazımsızlık ve gösterilen saygısızlığın yeni adresinin Ordu olduğunu belirtti.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletin iradesine duyulan hazımsızlık ve gösterilen saygısızlığın yeni adresinin Ordu olduğunu belirtti. Başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Adayları Enver Yılmaz olmak üzere tüm teşkilatların, Ordu'da demokrasiye vurulan darbeyle mücadele ettiğini ifade etti.

Akşener'in açıklamalarına göre, Ordu'da 93 bin 992 geçersiz oy olduğu iddia ediliyor ve yaklaşık 25 bin oy, pusulalarda çift mühür olması nedeniyle geçersiz sayılıyor. Ancak dikkat çeken nokta, bu çift mühürlü oyların ortak özelliğinin İYİ Parti'ye ve Enver Yılmaz'a ait olması.

Akşener, açıklamasında şunları dile getirdi: " Yeniden sayım yapılması için gereken tüm itirazlarımızı yaptık. Süreci yakından takip etmek üzere görevlendirdiğim arkadaşlarım da bu geceden itibaren Ordu'da olacaklar. Herkes şunu çok iyi bilsin ki İYİ Parti olarak biz; Milletin iradesine gölge düşürmeye heveslenenlere asla geçit vermeyeceğiz. Ordulu vatandaşlarımızın iradesine vurulan bu darbeye asla izin vermeyeceğiz. Ordulu’nun hakkını, Enver Başkan'ın hakkını, İYİ Parti'nin hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz."

02 Nis 2024 - 21:56 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun