Ordu'da Kıl Payı Kaybeden İlçeler

31 Mart Yerel Seçimlerinde, Cumhur ittifakı Ordu’da büyük oy farkı ile 7 ilçe kaybetti. 7 ilçedeki seçimler ise çok az oy farkları ile sonuçlandı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Kıyasıya yarışın yaşandığı ilçelerden Çatalpınar’da AK parti adayı Ahmet Özay, seçimi en yakın rakibi İYİ Partili Ahmet Ali İbaç karşısında, sadece 246 oy ile kazandı.

Çaybaşı’nda ise yine başa baş geçen seçimi Yeniden Refah Partisi adayı Mesut Karayiğit, 474 oyla AK Parti'nin adayı İsmet Yanık'tan aldı.

Kabataş’ı ise CHP adayı Bülent Güney, en yakın rakibi İYİ Partili Cemalettin Türk’e 391 oy fark atarak kazandı.

Sait Korgan 116 Oyla Başkan Oldu

Korgan’da ise fark sadece 116 oy. Son sandığa kadar başa baş geçen seçimin kazananı İYİ parti adayı Sait Korgan oldu. Mevcut Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’a 116 oy fark atan Sait Korgan, Korgan’ın yeni Belediye Başkanı oldu.

Perşembe Başa Baş Rekabet

Perşembe’de bıçak sırtı mücadelenin yaşandığı, seçimin AK Parti ile CHP arasında gelip gittiği ilçelerden oldu. Burada seçimi AK Partili Cihat Albayrak, sadece 268 oy ile kazanabildi. Albayrak, 8 bin 87 oy alırken, CHP adayı Faruk Piroğlu 7 bin 819, İYİ Partili Erol Batuk da 3 bin 761 oy aldı.

Ulubey’de Ucu Ucuna

Ulubey’de de seçimi mevcut Belediye Başkanı AK Partili İsa Türkcan, CHP’li rakibi Bülent Gürsoy’a 267 oy fark atarak kazandı. İsa Türkcan’ın 5 bin 573 oy aldığı Ulubey’de CHP adayı Bülent Gürsoy 5 bin 309, İYİ parti adayı Abdullah Kılıç da 4 bin 150 oy aldı.

Ünye Bıçak Sırtı

Bir başka kıyasıya yarışın yaşandığı ilçe de Ünye oldu. Ünye Belediye Başkanlığını Hüseyin Tavlı, 30 bin 485 oy olarak yeniden kazandı. Eski Belediye Başkanlarından olan ve İYİ Parti’den aday olan Ahmet Arpacıoğlu ise 28 bin 184 oyla ikinci oldu. Üçüncü sıradaki Yeniden Refah Partisi adayı Hayati Balcı 7 bin 845, CHP adayı Cumhur Öztürk de 6 bin 259 oy alabildi. Burası da bıçak sırtı kazanılan ilçelerden oldu AK Parti için.

 

 

 

02 Nis 2024 - 13:10 Ordu- Siyaset

Mahreç  Nergis Kobak