Vali Erol’dan Altınordu Ortaokulu Ziyareti

Her hafta mesaisine okul ziyaretleriyle başlayan Ordu Valisi Muammer Erol bu haftaya da Altınordu Ortaokulu ziyareti ile başladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Her hafta mesaisine bir okulumuzu ziyaret ederek başlayan Vali Muammer Erol, bu hafta da Altınordu Ortaokulu’nu ziyaret etti. 

Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ile birlikte Altınordu ilçemizin Bahçelievler mahallesinde bulunan Altınordu Ortaokulu’na ziyarete giden Vali Erol, burada Okul Müdürü Gökhan Kıran, Müdür Yardımcıları Erdinç Ergün Andıç ve Doğan Tali tarafından karşılandı.

Okulun eğitim-öğretim durumu hakkında Okul Müdürü Mahmut Güler’den bilgi alan Vali Muammer Erol, daha sonra 6/E sınıfını ve kütüphaneyi ziyaret etti. Derslikte ve kütüphanedeki öğrencilerle bir süre söyleşide bulunan Vali Erol, öğrencilere başarılı bir dönem geçirmeleri temennisinde bulundu.

Daha sonra öğretmenler odasında, okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Muammer Erol, “Biz, bu ziyaretlerimizde daha ziyade sizleri dinlemek istiyoruz. Varsa sorun, sıkıntı ve talepleriniz onları öğrenmek isteriz. Öğretmenlerimiz, bizler için çok kıymetlidir. Her birinize emeğiniz, gayretiniz için teşekkür ediyorum” diyerek, öğretmenlerin karşılaştıkları sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için meslek liselerinden yetişecek insanlara ihtiyaç olduğunu ifade eden Vali Erol, öğretmenlere bazı tavsiyelerde bulunarak, şunları söyledi:  “ Ortaokul çağında bulunan ve liselere hazırlanan çocuklarımızın meslek tercihlerinde daha iyi, daha doğru değerlendirmeler yapmaları konusunda onlara yardımcı olmalısınız. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için meslek liselerinden yetişecek insanlara ihtiyacı var. Meslek liselerimizin özellikleri ve sağlayacağı imkan ve faydalar, çocuklarımıza iyi anlatılmalı. Çocuklarımızın aileleri ile temas halinde olup, onları da bu konuda bilgilendirmelisiniz. Öğretmenlik, iddia ve özveri ister. Özveri gösterdiğiniz takdirde karşılığını alırsınız” diye konuştu.

Vali Erol’dan Altınordu Ortaokulu Ziyareti

“Okulumuzu ve bizleri ziyaret etmenizden ziyadesiyle mutlu olduk. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” diyen öğretmenler, “Bizlere değer vermeniz ve bizlerin sıkıntılarıyla yakından ilgilenmenizden dolayı çok mutlu olduk. Bu tür ziyaretler, bizlerin çalışma şevkini artırıyor. Bizlere moral ve motivasyon sağlıyor” şeklinde konuştular.

Okulun genel durumu hakkında Vali Muammer Erol’a bilgi veren Okul Müdürü Mahmut Güler, “Okulumuzda, 790 öğrenci, 56 öğretmen ve 3 idareci ile eğitim-öğretim faaliyetini sürdürüyoruz. Bu okul açılalı 5 yıl oldu. Öğretmenlerimizin gayreti sayesinde öğrenci velileri tarafından çok tercih edilen bir okul halinde geldik. Şu anda okulumuzun başarı seviyesi çok iyi durumda. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da başarılı bir okuluz. Ulusal ve uluslararası alanda bir çok projeye de imza attık” dedi.

02 Nis 2024 - 11:40 Ordu/ Ordu- Eğitim

Mahreç  Soner Özdemir