Meral Akşener’den Kongre Kararı: En Kısa Sürede Toplayacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kameraların karşısına geçti. "Milletin iradesini başımızın tacı bildik" diyen Akşener, "En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız" diye ekledi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimler ardından yaptığı ilk konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Tüm Belediye Başkanlarını Tebrik Ediyorum”

“ Sonuçların hayırlı olmasını diliyor, tüm belediye başkanlarını tebrik ediyorum. Seçimlerin Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yakışır şekilde tamamlanmış olmasını, ülkemizin köklü demokrasi geleneği için önemli buluyorum. Milletin sandıkta gösterdiği irade tartışılamaz. İYİ Parti olarak yola çıkma gerekçemiz bunu sağlamaktır. Ortaya koyduğumuz siyaset anlayışıyla seçmeni veli nimet olarak gördük. Milletin iradesini başımızın tacı bildik. Milletimiz 1 il, 23 ilçe, 7 beldede İYİ Parti'ye emanet etti. Bu kıymetli emanet için teşekkür ediyoruz. Halen itirazlarımızın sürdüğü, sonucun netleşmediği büyük ve şanlı mücadele örneği gösteren başkanlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. Seçim süreci boyunca partimizi temsil eden tüm belediye başkan adaylarımıza, teşkilatlarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, üye ve gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Meral Akşener’den Kongre Kararı: En Kısa Sürede Toplayacağız

"Milletimiz Adaletsizliğe Yeter Dedi "

Geride bıraktığımız seçimlerle milletimizin iki yumruk arasına sıkıştırılmaktan ne kadar yorgun olduğunu görmüş olduk. Sandığa katılım oranındaki düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez.

Emeklilerimiz bu seçimlerde 10 bin liralık maaşlarıyla yaşamaya mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. Öğretmenlerimiz öğrencilerine hasret kalmaya mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. Kadınlar bu seçimlerde tencerelerin boş kalmasına mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. Yıllardır ekonomide yaşadığımız çöküşü engelleyemeyen basiretsizliğe yeter dedi. Yıllardır hak yiyen, adaletsizliğe yeter dedi. Milletimiz makulde buluşturma fırsatını geri tepen Erdoğan'a artık zorundasın dedi. Biz kendisini defalarca uyarmıştık. Dün akşam milletin gerçekleri karşısına AK Parti'nin eriyen oylarıyla yüzleşti.

Umarım millete rağmen siyaset yapılamayacağını öğrenmiştir. Umarım tüm Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olması gerektiğini öğrenmiştir.

"En Kısa Sürede Olağanüstü Seçimli Kongremizi Toplayacağız"

Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik bir devlet olma vasfı gereğince sorumluluğu alacağız. Muhasebemizi yapacağız. Bugünden sonra da milletimizin bize verdiği mesajı ve bizim için çizdiği istikamet doğrultusunda adımlar atacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.”

01 Nis 2024 - 21:34 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak