Bakan Şimşek Seçim Sonrası Konuştu: OVP'yi Kararlılıkla Uygulamaya Devam Edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonuçları ardından yaptığı konuşmada, "Orta Vadeli Programı güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Bakan Şimşek açıklamasında, "OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız." dedi.

Bakan Şimşek'in açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz.

Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız.

Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

01 Nis 2024 - 21:12 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak