"Bu Hakemlerle Olmaz!"

Ordu 2.Amatör Küme’de İstanbul Boğazıspor, Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü’ne 2-1 yenildiği maçta hakem Tolga Mağden tarafından tam 7 kırmızı kart gördü. Tepkiler de gecikmedi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ordu 2.Amatör Küme’de İstanbul Boğazıspor, Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü’ne 2-1 yenildiği maçta hakem Tolga Mağden tarafından tam 7 kırmızı kart gördü. Tepkiler de gecikmedi.

Bu hakemlerle olmaz…

Ordu’da geride kalan hafta sonunda Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü’nün İstanbul Boğazıspor’u 2-1 yenmesinden çok, maçın hakeminin 7 kırmızı kart göstermesi konuşuldu.

"İstediğiniz Kadar Ceza Verin"

İstanbul Boğazıspor, kendilerine 7 kırmızı kart gösteren Tolga Mağden için ‘şovmen’ kelimesini kullanırken, kulüpten yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Şovmen Tolga Mağden'den İstanbul Boğazıspor'a 7 kırmızı kart! Perşembe İlçe Stadyumu'nda bugün İstanbul Boğazıspor-Bozukkale Spor Kulübü arasında oynanan Ordu 2.Amatör Küme 4.Hafta müsabakasında büyük bir hakem şuursuzluğu yaşanmıştır. Müsabakanın orta hakemi Tolga Mağden, maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar iki takım arasında centilmence geçen ve en ufak bir elektriklenmenin olmadığı bir müsabakada kendi egosunu tatmin etmek için takımımıza tam 7 (yedi) kırmızı kart çıkartma cesareti(!) göstermiştir ve ortaya koyduğumuz mütevazi mücadeleyi yok saymıştır. Orta Hakem Tolga Mağden'i bu cesaretli (!) yönetiminden dolayı kutluyoruz. Bundan sonraki haftalarda daha fazla maç almasını temenni ediyoruz. 2.Amatör Küme'de mütevazi bir mücadele gösteren İstanbul Boğazıspor'a eğer utanmıyorsanız istediğiniz kadar ceza verin.”

"İhraç Etti"

İstanbul Boğazıspor, hakem Tolga Mağden’in yaptığı hataları şöyle sıraladı; “Maçın ilk yarısında çok basit faullerde dahi sarı karta başvurarak takdir haklarının hepsini bizim aleyhimize kullandı. Ortada hiçbir sebep yokken ve maç 0-0 devam ederken yedek kulübemizdeki oyuncumuza gereksiz ve alakasız bir kırmızı kart çıkardı. İkinci yarının başında kalecimizin nizami bir şekilde kurtardığı penaltıyı anlamsız bir şekilde tekrarlattı. Müsabakada eşitliği yakaladığımız ve oyun üstünlüğünü ele geçirdiğimiz anlarla rakibin duran topunda kalecimize yapılan sert müdaheleyi görmezden gelerek golü verdi. Nizami olmayan golün ardından oyuncularımızın itirazına seviyesiz cevaplar vererek oyuncularımızı kışkırttı. Maç boyu başarılı oynayan kalecimizi sebepsiz bir şekilde oyundan ihraç etti. Kırmızı kart gösterdiği oyuncularımıza, küfür ederek soyunma odasına gitmesini istedi. Şovunu yaptıktan sonra maçı bitirdi.”

 

01 Nis 2024 - 16:17 Ordu- Spor

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu