Kumru'da Yusuf Yalçuva Güven Tazeledi

AK Parti'nin adayı Yusuf Yalçuva, Kumru halkının büyük desteğiyle belediye başkanlığı koltuğuna ikinci kez oturdu.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Kumru ilçesinde gerçekleşen yerel seçimlerin ardından belediye başkanı belli oldu. AK Parti'nin adayı Yusuf Yalçuva, Kumru halkının büyük desteğiyle belediye başkanlığı koltuğuna ikinci kez oturdu.

Yusuf Yalçuva, 1973 doğumlu olup Kumru ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Kumru'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi'nden mezun oldu. Eğitim hayatının ardından 1993 yılında Rusya'nın başkenti Moskova'ya iş ve eğitim amaçlı olarak giden Yalçuva, Türkiye'de otomotiv, PVC imalat-montaj atölyesi ve inşaat-müteahhitlik alanında ticari faaliyetlerini sürdürdü.

2011 yılında İl Genel Meclisi üyeliğiyle siyasi kariyerine adım atan Yusuf Yalçuva, 2019 seçimlerinde Kumru Belediye Başkanlığına seçilerek hizmet yolculuğuna başladı. AK Parti'nin adayı olarak halkın güvenini kazanarak belediye başkanı seçilen Yalçuva, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kumru halkı, belediye başkanlığına yeniden seçilen Yusuf Yalçuva'yı tebrik ederken, ilçenin daha da gelişmesi ve halkın refahının artması için birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

01 Nis 2024 - 01:09 Ordu/ Kumru- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun