Ümit Özdağ: Bu İş Biter!

Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın son televizyon programındaki çarpıcı açıklamaları, siyasi atmosferde dikkatleri üzerine çekti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Prof. Dr. Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Zafer Partisi lideri, yerel seçim sonuçlarının erken genel seçimi beraberinde getireceğini iddia etti. Özdağ, programda yaptığı konuşmada, 2028'de yapılması planlanan genel seçimlerin öne alınacağını ve bu doğrultuda yeni bir anayasa planının gündeme geleceğini belirtti.

Özdağ, "Bu seçim sonuçlarından erken seçim sonuçları çıkacak. 2028'e kalmayacak bu iş. 2025'e kadar biter bu iş diye düşünüyorum. Göreceksiniz bundan dolayı hemen anayasayı getiremezler." şeklinde konuştu.

Ayrıca, anayasanın değişmesi için tamamen bir kurucu meclise ihtiyaç olduğunu vurgulayan Özdağ, kurucu meclisin anayasanın ilk 3 maddesini değiştiremeyeceğini ve bu nedenle yeni bir seçime ihtiyaç duyulacağını belirtti. Zafer Partisi lideri, "Anayasanın ilk 3 maddesine dokundurtmayız. 66. Maddeye dokundurtmayız. Bunun olmaması için MHP bir sigorta değildir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesinin sigortası Zafer Partisi'dir." ifadelerini kullandı.

31 Mar 2024 - 23:46 - Siyaset