Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi: Görevden Alınacak Bakanları Saydı

Sandıklardan gelen ilk sonuçları değerlendiren gazeteci Cüneyt Özdemir dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye'nin gözleri seçim sonuçlarına çevrildi. Yayın yasağının kaldırılmasının ardından il il ilk seçim sonuçları açıklanmaya başladı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerin yanı sıra ülkenin 81 ilinden gelecek sonuçlar seçimin ne kadar bıçak bıçağa gittiğini yansıttı.

İlk verileri değerlendiren gazeteci Cüneyt Özdemir, bakanların dahi değişebileceğini belirterek önemli bir çıkış yaptı. Mehmet Şimşek'e özel bir parantez açarak dikkatleri üzerine çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Şahin Sevin İlkokulu'nda 1202 numaralı sandıkta oy kullandığı belirtildi.

Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi: Görevden Alınacak Bakanları Saydı

"Büyük Tartışmalara Neden Olur"

Cüneyt Özdemir, canlı yayında ajanslardan gelen ilk verileri değerlendirerek, "Verilere bakıyoruz, AK Parti'yi çok düşündüren veriler. AK Partili gazeteci tayfasında moral bozukluğu, sessizlik var. Böyle bir durumu net şekilde görüyoruz. Seçim bu şekilde sonuçlanırsa AK Parti içinde de büyük tartışmalara neden olur. Hatta Bakanlar Kurulu'nda bile değişiklik olabilir" şeklinde konuştu.

“Homurdanmalar da Başlar”

Özdemir, "Mehmet Şimşek'i kastetmiyorum" diyerek bürokrat kökenli bakanların değişebileceği ihtimalini ortaya attı ve "Eğer böyle bir sonuç gelirse yarın bir gün homurdanmalar da başlar" dedi.

31 Mar 2024 - 23:25 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir