Ordu'da İlk Oy Oranları Belli Oldu!

Ordu'da gerçekleşen yerel seçimlerin ilk sonuçları belli oldu! İlçelerdeki oy dağılımları netlik kazanırken, partilerin performansı belirlenmeye başladı. işte detaylar...

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ordu'da gerçekleşen yerel seçimlerde oy verme işlemi tamamlandı ve sandıkların açılmasıyla birlikte sonuçlar da belli oldu. İlçe ilçe açıklanan seçim sonuçlarında ilk verilere göre:

Akkuş ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %55.25'lik oy oranıyla öne çıkarken, CHP %7.14 ve MHP %33.42 oy aldı.

Altınordu ilçesinde ise CHP %41.22'lik oy oranıyla öne geçti, AK Parti ise %37.34 oy aldı.

Aybastı ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %54.24 oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları ise dağılımlı.

Çamaş ilçesinde CHP %35.71'lik oy oranıyla öne çıkarken, diğer partilerin oy oranları da dikkat çekti.

Çatalpınar ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %52.84 oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları ise çeşitlilik gösterdi.

Çaybaşı ilçesinde Yeniden Refah Partisi %53.03'lük oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları dağılımlı olarak açıklandı.

Fatsa ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %55.24'lik oy oranıyla öne geçti, CHP ise %30.20 oy aldı.

Gölköy ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %47.99'lik oy oranıyla önde, diğer partilerin oy oranları da belirlendi.

Gülyalı ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi %53.61'lik oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları da dikkat çekti.

Gürgentepe ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %47.19 oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları ise çeşitlilik gösterdi.

İkizce ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi %42.68'lik oy oranıyla önde, Adalet ve Kalkınma Partisi ise %7.53 oy aldı.

Kabadüz ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %44.83 oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları da belirlendi.

Kabataş ilçesinde İYİ Parti %37.02'lik oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları ise dağılımlı.

Korgan ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %39.12'lik oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları da dikkat çekti.

Kumru ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %72.74'lik oy oranıyla öne çıkarken, diğer partilerin oy oranları da açıklandı.

Mesudiye ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %47.09'luk oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları ise dağılımlı.

Perşembe ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %41.21 oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları da açıklandı.

Ulubey ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %37.61 oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları da dikkat çekti.

Ünye ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi %40.98'lik oy oranıyla birinci oldu, diğer partilerin oy oranları da dağılımlı olarak açıklandı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ilçelerin siyasi tablosu da netlik kazanmaya başladı. Oy oranlarının ve partilerin performansının detayları, seçmenler tarafından yakından takip ediliyor. 

31 Mar 2024 - 19:23 Ordu- Siyaset

Mahreç  Sibel Yılmaz