Aybastı’da Mescit Açılışı

Aybastı’da Bekir Elverdi hayrına ailesi tarafından yapılan mescit ve umumi ihtiyaçlara cevap verecek tesisin açılışı, Belediye Başkanı Beytullah Geçtan tarafından gerçekleştirdi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Aybastı’da Mescit Açılışı
Haber albümü için resme tıklayın

Aybastı ilçesinde, merhum Bekir Elverdi'nin ailesi tarafından hayrına yapılan mescit ve umumi ihtiyaçları karşılayacak tesisin açılışı Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan tarafından yapıldı.

Belediye Başkanı Geçtan, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni yaşam alanının Aybastı Belediyesi, AYKADER ve vatandaşların iş birliğiyle hayata geçirildiğini belirtti. Karamanlı Mahallesi'nde bulunan tesisin açılışında, Bekir Elverdi'nin anısına yapılan mescit ve umumi ihtiyaçları karşılayacak alanın önemi vurgulandı.

Tesisin, ırmak boyunca mesire alanları, oturma alanlarından oluşan bisiklet ve yaya yürüyüş yoluyla birlikte Aybastı'nın sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayacağı belirtildi. Ayrıca, açılışı gerçekleştirilen tesisin yanı sıra otopark alanında da çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Geçtan, "Tüm Aybastılı hemşehrilerimize yeni alanın hayırlı olmasını diliyor, Merhum Bekir Elverdi ağabeyimize dua isteyerek mekanının cennet olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum." diyerek açılışın anlamını ve önemini vurguladı.

30 Mar 2024 - 14:20 Ordu/ Aybasti- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak