Kütüphane Haftasında En Çok Kitap Okuyana Ödül

Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi’nden 2023 yılında 83 kitap alan Neriman İyigün, ‘Yetişkinler’ kategorisinde en fazla kitap okuyan kişi olarak ödüle layık görüldü.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

60. Kütüphane Haftası nedeniyle yapılan etkinlikler kapsamında en çok kitap okuyan okuyuculara çeşitli ödüller verildi.

Neriman İyigün, Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi’nden aldığı kitaplarla 2023 yılı içerisinde en çok kitap okuyanlar arasında ‘Yetişkinler’ kategorisinde 83 kitap okuyarak birinci oldu.

25 Mart 2024 Pazartesi günü Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle Neriman İyigün ödülünü aldı.

Kütüphane Haftasında En Çok Kitap Okuyana Ödül

“Okumak İnsanın Bakış Açısını Değiştiriyor”

Yetişkinler kategorisinde 2023 yılında en çok kitap okuyan kişi olduğu için mutlu olduğunu belirten Neriman İyigün, “2023 yılında 83 kitap okuyarak Ordu’da Yetişkinler kategorisinde en çok kitap okuyan kişi olduğum için bir ödül aldım. Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi tarafından ödüle layık görüldüm. Öncelikle beni bu ödüle layık görenlere teşekkür ediyorum. Kitap okumayı çok seviyorum. Kitap okumak insana mutluluk veriyor. 3-4 yıl önce Gazi İl Halk Kütüphanesi’ne üye oldum ve ödünç kitaplar alarak sürekli okudum. Kitap okumak insanın bakış açısını değiştiriyor. Kitap okumak insana çok fazla katkı sağlıyor. Zaten birisi ‘kitap okuyorum’ dediğinde anlıyorsun. Çünkü kitap okumak insana birden fazla fayda sağlıyor.” dedi.

Kitap okumanın çok güzel bir duygu olduğunu ve toplumsal olaylara da bu sayede farklı perspektiflerle bakılabildiğine dikkati çeken İyigün, herkese kitap okumayı tavsiye ettiğini söyledi.

“İlimiz İçin Çok Önemli Bir Fırsat”

Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi’nin çok önemli etkinlikleri olduğunu aktaran Neriman İyigün, “Gazi İl Halk Kütüphanesi, ilimiz için çok önemli bir fırsat. İnsanlar üye olarak ücretsiz bir şekilde okumak istedikleri kitapları alabiliyorlar. Bunun dışında yine sürekli etkinlikleri oluyor. Vatandaşlarımız bu etkinlikleri takip ederek, boş zamanlarını değerlendirebilirler. Yine 0-6 yaş grubu için de kütüphanede önemli etkinlikler var. Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi’ne bu hizmetleri için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber)

30 Mar 2024 - 11:40 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak