ORKENT'ten Skandal Açıklama: Yakılan Projeler Taslaktı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki ORKENT A.Ş., İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz'ın paylaştığı bir videoda çalışanların projeleri yaktığının açıklamasını yapmıştı. ORKENT, videodaki belgelerin mimari proje çalışma ozalitleri olduğunu ve resmi nitelikte olmadığını belirtti. İddiaların siyasi rekabete alet edildiğini savunan ORKENT, suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Bu olay, seçim öncesi şüpheleri artırdı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki ORKENT A.Ş., İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz tarafından paylaşılan, ORKENT çalışanlarının projeleri yaktığını gösteren videoya açıklama yaptı.

ORKENT tarafından yapılan açıklamada, videodaki belgelerin "mimari proje çalışma ozalitleri" olduğu ve "kesinlikle resmi niteliği olmayan taslak belgeler" olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca, "ozalit proje çalışma taslaklarının resmi niteliği olmadığı gibi, bir nüshası resmi kurumda olan belgenin imhası da söz konusu olamaz" denildi.

ORKENT, videoda "ihale evrakları" olduğu iddia edilen belgelerin de "proje ozalitleri" olduğunu ve "resmi sistemlerde her türlü örneği yer alan ihale belgelerinin imhası da söz konusu olamaz" ifadelerini kullandı.

ORKENT, "Ordu Büyükşehir Belediyesi İştiraki olan Orkent AŞ'nin siyasi rekabete alet edilerek, algı yaratmak amacı ile itibarının zedelenmeye çalışıldığı" ve "iftira içerikli video hakkında suç duyurusu da dahil her türlü yasal yola başvuracağımızı" bildirdi.

Seçime sayılı günler kala yaşanan bu olay, kafalarda soru işaretleri bıraktı. Vatandaşlar, "Ne saklandı?", "Neyin üstü örtbas edildi?" gibi sorulara yanıt arıyor.

30 Mar 2024 - 09:35 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu