Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde Skandal: Yakılan Evraklar Ne Gizliyor?

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketi ORKENT A.Ş.'nin çalışanları tarafından yakılan projeleri sosyal medyada paylaştı. Yılmaz, ihale dosyalarının yakılmasının ardında şüpheli işlemler olabileceğini öne sürerek savcıları göreve davet etti ve şirketin acil olarak incelenmesini talep etti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde Skandal: Yakılan Evraklar Ne Gizliyor?
Video için play'e tıklayın

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketlerinden olan ORKENT A.Ş.'nin çalışanları tarafından yakılan projeleri sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Yılmaz, skandal olayla ilgili savcıları göreve davet etti.

Yılmaz paylaşımında, "Bu telaş niye? Panik halinde, yaktığınız evraklar içerisinde, belediye şirketlerinin usulsüz ihale dosyaları mı var? Yangından alelacele neyi kaçırıyorsunuz? Bu evrakları neden ateşe attınız? Neden bir kamyonet dolusu evrağı, kağıdı geri dönüşüme vermek yerine yakmayı tercih ettiniz?" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, yakılan evrakların şaibeli ihaleler, belli gruplara sağlanan rant evrakları ve kamuoyundan gizlenen bilgiler içerebileceğini öne sürerek, "Günlerdir meydanlarda dile getirdiğim usulsüzlüklerinizin, yolsuzluklarınızın ortaya çıkmasından mı korktunuz?" diye sordu.

Yılmaz, tüm savcıları göreve davet ederek, Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORKENT A.Ş.'nin acil olarak incelenmesini talep etti. "Ordu bu harami düzeni hak etmiyor" diyen Yılmaz, skandalın aydınlatılması için tüm kamuoyunun desteğini istedi.

29 Mar 2024 - 21:41 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu