Gazze'de Can Pazarı!

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Savaş uçaklarının Han Yunus kentindeki Muammer ailesine ait bir eve yönelik saldırıda çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 13 Filistinli hayatını kaybetti, birçok çocuk ve kadın da yaralandı. İsrail savaş uçaklarının Han Yunus kentindeki Muammer ailesine ait bir eve yönelik saldırısında 12 kişi ölürken, bir kadın ise Gazze'nin kuzeyinde bulunan Saad bin Ebi Vakkas Camisi'nde hayatını kaybetti. Çoğunluğu çocuk ve kadın olan onlarca kişi ise yaralandı.

Saldırı sonrası yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Gazze'de yaşanan insani kriz derinleşiyor. Sivil altyapının hedef alındığı ve binlerce kişinin enkaz altında kaldığı belirtilirken, hastane ve eğitim kurumlarının dahi saldırıya maruz kaldığı ifade edildi.

Uluslararası toplumun, Filistinli sivillerin korunması ve saldırılara karşı daha etkin bir şekilde hareket etmesi çağrıları ise artarak devam ediyor. Gaza'daki insanlık dramının sona ermesi ve barışçıl bir çözüm bulunması için uluslararası toplumdan daha fazla çaba sarf edilmesi bekleniyor. 

# devam, bir

29 Mar 2024 - 16:04 - Gündem