Yeni Takımıyla Anlaştı

Ordu futbolunun yakından tanıdığı orta saha oyuncularından Durmuş Gönül, Kuştepespor’dan ayrılarak İstanbul 2.Amatör Küme ekiplerinden Tuzla Orhanlıspor ile anlaştı.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri

Ordu futbolunun yakından tanıdığı orta saha oyuncularından Durmuş Gönül, Kuştepespor’dan ayrılarak İstanbul 2.Amatör Küme ekiplerinden Tuzla Orhanlıspor ile anlaştı. 

Oynadığı takımlarda yaşadığı şampiyonluklarla adından söz ettiren Ordulu futbolcu, 2023- 2024 sezonunun kalan bölümünde Tuzla Orhanlıspor’un başarısı için ter dökecek.

Sezona İstanbul Süper Amatör Lig ekiplerinden Kuştepespor’da merhaba diyen Durmuş Gönül, burada başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Orhanlıspor ile anlaştığını aktaran Gönül, Orhanlıspor’u hedefe taşıma noktasında elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.

4  Kez Kupa Kaldırdı

Durmuş Gönül, Ordu 1.Amatör Küme’de Ulubey Belediyespor ve Ünye 1957 Spor’da şampiyonluklar yaşadıktan sonra İstanbul Süper Amatör Lig’de önce İstanbul Siirt Gücüspor, ardından da Kuştepespor ile şampiyonluk sevinci tattı. Toplam 4 kez kupa kaldırdı.

Kariyeri

Durmuş Gönül, futbola 2002 yılında İstanbul İzzetpaşa takımında başladı. 7 yıl burada oynadıktan sonra 2009 yılında İstanbul Yahya Kemalspor'a transfer oldu, daha sonra Ulubey Belediyespor, Kuştepespor, Fatsa Belediyespor, son 2 sezonda Ünye 1957 Spor formalarını giydi. Bölgesel Amatör Ligde 51 maça çıktı. Durmuş, Ulubey Belediyespor ve Ünye 1957 Spor’da Ordu 1.Amatör Küme şampiyonluğu yaşadıktan sonra Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Isparta 32 Spor’da şans bulup, İstanbul Süper Amatör Ligi’nde de İstanbul Siirt Gücüspor ile şampiyonluk yaşayarak 3. kez kupa kaldırdı. Kuştepespor ile Süper Amatör’de bir kupa daha kaldıran Gönül, Levent Futbol Spor Kulübü’nde top koşturduktan sonra tekrar Kuştepespor, son olarak da Orhanlıspor ile anlaştı.

29 Mar 2024 - 13:30 Ordu- Spor

Mahreç  Burak Yıldız