"200 Milyon Lira Asfalt Parasından Vazgeçtik"

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, kendi döneminde bir ilki gerçekleştirdiklerini, vatandaştan asfalt parası alınmadığını belirterek, ortaya atılan bir iftirayı net dille yalanlayıp reddeti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, vatandaştan asfalt parası alınmadığını belirtti. 5 yıllık süreçte Altınordu halkından asfalt parası almadıklarını belirten Tören, 200 milyon lira tutarında ki bu rakamın vatandaşın cebinde kaldığını ifade etti. 

"Anlam Veremedim"

Konuyla ilgili CHP’li aday Ulaş Tepe’nin açıklamalarını talihsiz olarak nitelendiren Tören, bu kararın CHP’li üyelerinde bulunduğu belediye meclisi kararıyla alındığını ve kayıtlara ise bu şekilde geçtiğinin altını çizdi.

Resmi belgeler ortada iken ortaya atılan iftiraya çok üzüldüğünü aktaran Tören, rakip adayının bu açıklamaları yapmadan önce kendi partisinden olan meclis üyelerine sormamasına da anlam veremediğini dile getirdi.

Tören, seçimlerde rakiplerin bir birine tatlı dille atışabileceğini ama karalama yapmalarına ise müsaade etmeyeceklerin altını çizdi. 

28 Mar 2024 - 23:05 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz