Enver Yılmaz Devletten Yardım İstedi

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Gürgentepe’de düzenlediği miting de TV 52 sahibi tarafından şantaja uğradığını iddia etti.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Enver Yılmaz Devletten Yardım İstedi
Video için play'e tıklayın

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Gürgentepe’de düzenlediği miting de TV 52 sahibi tarafından şantaja uğradığını iddia etti. Enver Yılmaz, kanal sahibinin kendisinden 20 milyon 100 bin lira para istediğini ve vermezse Hilmi Güler'i destekleyeceğini söylediğini öne sürdü.

Vali ve Savcıları Göreve Çağırdı

Enver Yılmaz, "Devletime hizmet eden bir siyasetçi olarak devletimin bugünlerde yanımda görmek istiyorum" dedi. Vali ve savcıları göreve çağıran Enver Yılmaz, kanal sahibi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Rakibinin İstanbul'dan Bir Çete Olduğunu Savundu

Enver Yılmaz, "Rakibimiz Hilmi Güler gibi gözükse de rakibimiz İstanbul'dan bir çete" dedi. "Bizi tehdit ediyorlar. Bize şantaj yapıyorlar. Bizi siyaseten iftiranın tam kumpasın içine düşürmeye çalışıyorlar" diye konuştu.

Hilmi Güler'i de Göreve Çağırdı

Enver Yılmaz, Hilmi Güler'i de göreve çağırarak, "Gün gelir Harman olur o silahlar aleyhinize döner. Ben buna hiç tenezzül etmedim. Ben bu sırtlan çetesiyle geçmişte de mücadele ettim. Benim bu sırtlanlara verecek ne şahsi param var nede Belediye’nin imkanlarını bunlara peşkeş çekmedim. Saldıracaklar bizde onlara karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

28 Mar 2024 - 16:26 Ordu/ Gürgentepe- Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun