81 İlde "Çember-15" Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgilere göre, Türkiye genelinde düzenlenen "ÇEMBER-15" operasyonunda arama kaydı bulunan şahıslara yönelik başarılı bir çalışma gerçekleştirildi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
81 İlde "Çember-15" Operasyonu
Video için play'e tıklayın

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde düzenlenen "ÇEMBER-15" operasyonlarıyla ilgili bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Yerlikaya, operasyon kapsamında arama kaydı bulunan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda 2 bin 840 firarinin yakalandığını duyurdu. Ayrıca, operasyonda yakalananların arama sürelerine ve suçlarına ilişkin detayları paylaştı. 

Buna göre, firariler arasında farklı sürelerle aranan 2 bin 797 kişi bulunurken, 0-5 yıl aranmakta olanların sayısı 2 bin 797, 5-10 yıl aranmakta olanların sayısı 25 ve 10 yıl üzeri aranmakta olanların sayısı 18 olarak belirtildi. Yakalanan kişilerin hangi suçlardan arandığına dair de bilgi veren Yerlikaya, çeşitli suçlardan arananların adalete teslim edildiğini açıkladı. Operasyonların, il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve sahil güvenlik komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, arama kaydı bulunan şahısların yol aramaları, ev ve iş yerleri baskınları, kimlik kontrolleri gibi yöntemlerle yakalandığını ifade etti. 

28 Mar 2024 - 16:25 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz