Elinde Yarım ve Çeyrek Gram Altını Olan Ne Yapacak?

Bundan sonraki süreçte yarım ve çeyrek gram üretilmeyeceğine yönelik haberlere ilişkin konuşan, Blue Diamond Ordu Mağaza Sorumlusu Mücahit Aydın, ellerinde altını olan vatandaşların endişe etmeleri gerektiğini belirtti.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Elinde Yarım ve Çeyrek Gram Altını Olan Ne Yapacak?
Elinde Yarım ve Çeyrek Gram Altını Olan Ne Yapacak?
Haber albümü için resme tıklayın

Blue Diamond'ın Ordu Mağaza Sorumlusu Mücahit Aydın, yarım ve çeyrek gram altının üretiminin durdurulmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aydın, altın üretiminin tamamen durdurulmasının sebebini açıklarken, vatandaşların ellerinde bulunan altınlar konusunda endişe etmemeleri gerektiğini vurguladı.

Elinde Yarım ve Çeyrek Gram Altını Olan Ne Yapacak?

“Satışlar Devam Ediyor”

Aydın, “Yarım ve çeyrek gram altının şu an için satışı devam ediyor. 2024 yılbaşı itibariyle, üretimleri tamamen durdurulmuştu.  Ama müşterinin elinde kalan, esnafın elinde kalan 0.25, 0.50 gram altınların satışı devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Yarım ve çeyrek gram altının üretiminin durdurulmasının sebebini değerlendiren Aydın, “Vatandaşların altına çok fazla yöneldi. Bu hamlenin, paranın bir şekilde hani piyasada dönmesi, daha doğrusu TL'nin piyasada daha çok dönmesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Yani para politikalarıyla ilgili stratejik bir hamle olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Elinde Yarım ve Çeyrek Gram Altını Olan Ne Yapacak?

“İstedikleri Zaman Satabilirler”

Elinde yarım veya çeyrek gram altının bulunan vatandaşların endişe etmemeleri gerektiğini belirten Aydın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Vatandaşların hiçbir mağduriyetleri yok. Altın sonuç olarak. Çamura düşse de değer kaybetmez. Sıfır 25 de olsa, sıfır 50 de olsa altın altındır. Aynı maddi değerini korur. İstedikleri zaman satabilirler. Eğer varsa esnafın elinde istediği zaman alabilir. Bunda herhangi bir tehlike yok. Bu olay kuyumcularla ilgili. Stoklar bittiği andan itibaren daha alımı yapılamayacak, satımı yapılamayacak ama mevcut olan için hiçbir problem yok.”

Özel Haber/Nergis Kobak

28 Mar 2024 - 15:25 Ordu- Ekonomi

Mahreç  Nergis Kobak