Faturalar Kabarık!

Vatandaş düşük derecede yaktığı kombinin faturasını kabarık görünce kara kara düşündü.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu'da yaşayan vatandaşlar, son 2 aydır gelen doğal gaz faturalarının beklenenden yüksek olduğunu dile getiriyor. Özellikle kış mevsiminin etkisiyle artan doğal gaz tüketimi, birçok hane için maddi sıkıntılara neden oluyor.

Kombiyi en düşük derecede kullanmalarına rağmen, faturaların yüksek geldiğini kaydeden vatandaş, tasarruf yapamadıklarını dile getirdi.  

Faturalar Kabarık!

Ordu'da yaşayanlar, doğal gaz faturalarındaki yüksek meblağlar karşısında çözüm arayışında. Mart ayının sonunda bitecek olan devlet desteği vatandaşları daha da düşündürmeye başladı. Doğal gaz ile ısınan da mağdur soba ile ısınan da.  Altınordu'da bazı mahallelerde ise hala doğal gaz yok. Hane sayısının düşük olması nedeniyle bir çok eve doğal gaz verilemedi. Kumyalı mahallesi sakinlerinden Mustafa Aksoy, doğal gazla ısınsam da cebimden yüklü miktarda para çıkıyor sobayla ısınsam da. Benim mahallemde hala doğal gaz yok hane sayısı düşük olduğu için. Bu duruma çözüm istiyoruz ama sadece doğal gaz gelse bile tüketicinin cebi de düşünülsün zamlar bizleri sıkıntıya sokuyor." dedi. 

Özel Haber 

28 Mar 2024 - 12:53 Ordu- Ekonomi

Mahreç  Sibel Yılmaz