Ordu Hava Durumu 28 Mart 2024

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre 28 Mart Perşembe günü Ordu için hava durumu tahminini sizler için derledik. İşte detaylar…

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Perşembe günü için meteorolojik veriler, çok bulutlu bir hava durumu öngörüyor. Sıcaklık değerleri 13 ile 17 derece arasında değişiklik gösterecek. Ancak, hissedilen sıcaklık ve nem oranları, sıcaklık değerlerinden biraz farklılık gösterecek.

Sabah saatlerinde sıcaklık 15 derece olacak ve hissedilen sıcaklık da 15 derece olarak ölçülecek. Nem oranı %73 olacak. Rüzgar ise ortalama 10 km/sa hızla esecek, maksimum hızı ise 16 km/sa olacak.

Öğle saatlerinde, hava durumu değişmeyecek ve çok bulutlu bir atmosfer devam edecek. Sıcaklık ve hissedilen sıcaklık değerleri 15 derecede sabit kalacak. Nem oranı ise biraz artarak %76 olacak. Rüzgarın ortalama hızı 10 km/sa, maksimum hızı ise 18 km/sa olacak.

İkindi saatlerinde hava sıcaklığı biraz yükselecek ve 17 dereceye çıkacak. Hissedilen sıcaklık yine 17 derece olacak. Nem oranı %71'e düşecek. Ancak rüzgar hızı biraz azalacak, ortalama 1 km/sa hızla esecek.

Akşam saatlerinde tekrar 14 dereceye düşecek olan sıcaklık, hissedilen sıcaklık olarak da aynı değeri gösterecek. Nem oranı ise %76 olacak. Rüzgar ise özellikle saat 21.00 - 24.00 arası hızlanacak. Ortalama hız 11 km/sa olacak ve maksimum hız 16 km/sa olacak.

Gece saatlerinde ise sıcaklık 13 dereceye düşecek ve hissedilen sıcaklık da 13 derece olarak kaydedilecek. Nem oranı %70 olacak. Rüzgar hızı ise daha da artacak, ortalama 15 km/sa olacak ve maksimum hız 22 km/sa olacak.

Genel olarak, Perşembe günü boyunca çok bulutlu bir hava bekleniyor. Sıcaklık değerleri 13 ile 17 derece arasında değişiklik gösterecek ve nem oranı yüksek seyredecek. Rüzgar da zaman zaman etkili olacak, özellikle gece saatlerinde daha belirgin bir şekilde hissedilecek. Bu hava koşulları dikkate alınarak gerekli önlemlerin alınması öneriliyor. 

28 Mar 2024 - 09:55 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz