Ak Parti Adayı Mikrofonunun Açık Olduğunu Unuttu

Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde AKP'den Belediye Başkan adayı Şabettin Aksoy, miting sırasında mikrofonunun açık olduğunu unutarak rakip aday hakkında skandal bir ifade kullandı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde AKP'den Belediye Başkan adayı Şabettin Aksoy, miting sırasında mikrofonunun açık olduğunu unutarak rakip aday hakkında skandal bir ifade kullandı. Aksoy'un "Seçimi kazanırsa AK Parti'ye geçeceğiz diyormuş g.vatlar" sözleri, Yeniden Refah Partisi adayına yönelik olarak yorumlandı.

Miting Sırasında Skandal Sözler

Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler öncesi Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde AKP'den Belediye Başkan adayı olan Şabettin Aksoy ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, bir miting düzenledi. Miting sırasında Aksoy, "Oy için kimseye iftira atmayacağız, hakaret etmeyeceğiz" sözlerini verdi.

Ancak, bu sözlerinden sadece birkaç dakika sonra mikrofonunun açık olduğunu unutan Aksoy, mitinge damga vuran skandal bir ifade kullandı. Milletvekili Akgül'e eğilerek "Seçimi kazanırsa AK Parti'ye geçeceğiz diyormuş g.vatlar" ifadelerini kullanan Aksoy'un sözleri, hem alandaki kalabalık hem de canlı yayında duyuldu.

Yeniden Refah Partili Adaydan Tepki

Aksoy'un sözleri, Yeniden Refah Partisi adayına yönelik olarak yorumlandı. Yeniden Refah Manisa İl Sorumlusu Burhan Yıldırım, sosyal medya hesabından Aksoy'a tepki göstererek şu paylaşımı yaptı:

"Yeniden Refah Partili adayımıza itafen kazanırsa akp ye geçecek miş Gavat diyor. Bizim partiden seçildikten sonra AKP yada başka partiye geçecek aday sadece gavat değil en adi bir mahlu*kat olur ama siz ondan daha adı ve şeref yoksunu sunuz ki insanları elinizdeki Hükümet gücü ile tehdit etmekten çekinmiyor sunuz. Biz o belediyeleri kazandığımız zaman Allah'ın izniyle o vaatleri verilen hizmetlerin tamamını yapacağız ve Sizinde saltanatınıza son vereceğiz. Sizi gidi Yamyamlar sizi."

26 Mar 2024 - 22:51 - Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun