Emekli Maaşları Yeterli mi?

Ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığı vatandaşı dar boğaza sokuyor. Kimi emekli maaşının yalnızca market masrafını karşıladığını belirtirken, kim emekli de maaşların yeterli olduğunu söylüyor.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Emekli Maaşları Yeterli mi?
Emekli Maaşları Yeterli mi?
Haber albümü için resme tıklayın

Ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığı, emekliler arasında farklı görüşlere neden oluyor. Bazıları emekli maaşlarının yeterli olduğunu belirtirken, diğerleri ise geçinmekte zorlandıklarını ifade ediyor.

Emekli Maaşları Yeterli mi?

Emekli olduğunu söyleyen Ali Kökkaya, maaşının kendisine yeterli geldiğini ve ihtiyaçlarını karşılayabildiğini belirtiyor. Sigorta emeklisi olan Kökkaya, "Maaşını adam gibi kullanan geçinir" diyerek, iki kişilik bir ev için giderlerinin 8-9 milyar olduğunu ve bu miktarı karşılayabildiğini ifade ediyor. Ancak, gün boyu kahvede oturanların geçinemeyeceğini söylüyor ve ekonomik yönden disiplinli olmanın önemini vurguluyor.

Emekli Maaşları Yeterli mi?

Dursun Kaya ise 86 yaşında ve Bağkur emeklisi. Kendisi için Allah'a şükürler olsun dese de, hayat pahalılığından dert yakınıyor. Yıllardır çalışmanın karşılığının bu olmamasını eleştiriyor ve maaşının çoğunun market alışverişine gittiğini belirtiyor. Ev sahibi olmasına rağmen kira ödemekte zorlandığını ifade ediyor ve "Herkesi düşünmek lazım" diyerek, emeklilerin ve dar gelirli kesimlerin durumuna dikkat çekiyor.

Emekli Maaşları Yeterli mi?

Emeklilerin bu farklı bakış açıları, ekonomik zorlukların ve hayat pahalılığının toplumun her kesimini etkilediğini gösteriyor. Kimi emekliler maaşlarının yeterli olduğunu düşünürken, diğerleri geçinmekte zorlanıyor ve ekonomik yardım bekliyor. Bu durum, ekonomik politikaların ve sosyal yardım sistemlerinin önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

27 Mar 2024 - 09:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak