‘Önce Kalite’

Ordu'nun değerli tiyatro sanatçısı Ufuk Ersoy'un imzasını taşıyan "Önce Kalite" isimli müzikli çocuk oyunu, minik seyircilerle buluşmaya devam ediyor.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordulu tiyatro sanatçısı Ufuk Ersoy’un hem yazdığı, hem yönetip, hem de rol aldığı ‘Önce Kalite’ isimli oyun, çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

Karimex Çocuk Tiyatrosu’nun bu ilk müzikli çocuk oyunu ‘Önce Kalite’ hem eğlendiriyor hem de eğlendirirken verdiği mesajlarla  çocukları bilgilendirip bilinçlendiriyor. 10 Yıl Marşı ve bayraklarla da final yapıyor.

Ailecek Sahne Alıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu eski Genel Sanat Yönetmenlerinden, usta oyuncu, yazar ve yönetmen Ufuk Ersoy tarafından  kaleme alınan ve yönetilen, o da yetmezmiş gibi Karimex Çocuk Tiyatrosu oyuncuların yanısıra birde o zamanki adıyla OBKT’de tanışıp hayatını birleştirdiği oyuncu eşi Ümit Kalyoncu Ersoy ile oğulları Mertcan  ve Ufuk Efe Ersoy’la tüm ailecek sahne alıyor. Ersoy ailesi bu oyunda ayrıca diğer oyuncuların yanı sıra yine OBBKT Eski Genel Sanat Yönetmenlerinden usta oyuncu Ali Kemal Tandoğan ve oğlu Furkan Tandoğan’la da aynı sahneyi paylaşıyor. 

‘Önce Kalite’

"Bilinçlendiriyoruz"

‘Önce Kalite’ ile ilgili bilgi veren Ufuk Ersoy, “Bizler bu oyunumuzla geleceğimiz olan çocuklarımıza eğlenerek doğru gıda tüketimini geri dönüşümü, sularımızın kıymetini ve birlik beraberlikle her şeyi çözebileceğimizi anlatıyoruz.  Oyunumuzda eğlenirken yapılması ve yapılmaması gereken birçok şeyi örneklerle gösteriyor, onları bilinçlendiriyoruz. Gerisi ise çocuklarımız ve değerli ailelerine kalıyor” dedi 

Önce Kalite adlı oyun Mayıs ayı sonuna kadar her  pazar günü saat 14.00’da  Ordu Kültür Sanat Merkezi Küçük Salon'da minik seyircilere ücretsiz sahnelenmeye devam edilecek. 

 

 

  

26 Mar 2024 - 21:00 Ordu- Gündem

Mahreç  Burak Yıldız