Genç Karikatüristler Yaratıcılıklarını Konuşturacak

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Suskunlar Heyeti" konulu lise öğrenciler arası karikatür yarışması düzenlendi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Suskunlar Heyeti" konulu lise öğrenciler arası karikatür yarışması, gençlerin sanatsal yeteneklerini sergilemelerine olanak sağlıyor. Eğitim çağındaki gençlerin düşünsel ve mizahi yaklaşımlarını karikatürle ifade etmelerine yönelik bu etkinlik, eğitim ve kültürel değerlere vurgu yaparak onların duyarlılık kazanmalarına destek oluyor.

Yarışmaya Altınordu İlçesi'nde bulunan tüm resmi ve özel liselerde okuyan öğrencilerin katılımı bekleniyor. "Suskunlar Heyeti" temasıyla düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 17 Mayıs 2024 olarak belirlenirken, sonuçlar 28 Mayıs 2024 tarihinde Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak.

Bu yarışma, gençlerin sanat alanındaki yeteneklerini geliştirmelerine ve toplumsal duyarlılık konularına dikkat çekmelerine olanak tanıyarak, onların kendilerini ifade etme ve gelecek kuşaklara sanatsal miras bırakma fırsatını sunuyor.

26 Mar 2024 - 15:40 Ordu- Eğitim

Mahreç  Nergis Kobak