Ordu, Almanya'da Tanıtıldı

Almanya'da Türkler Derneği tarafından düzenlenen geleneksel yemekli toplantı, 22 Mart 2024'te Congresium'da gerçekleşti. Toplantıya, T.C. Frankfurt ve Mainz Başkonsolosları, Frankfurt Başkonsolosluğu yetkilileri, THY Frankfurt Müdürü ve Almanya Müsiad Başkanı katıldı. Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu'nun turistik ve kültürel potansiyelini tanıtmak üzere programda yer aldı. Ayrıca, Ordu'nun tanıtımı için Almanya'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Ordu, Almanya'da Tanıtıldı
Ordu, Almanya'da Tanıtıldı
Haber albümü için resme tıklayın

Almanya Yurt Dışı Türkler Derneği’nin (Deutsc-Turkischer Gewerbebund  Rhein-Main e.V) Turizm Seyahat Acentaları ve İş İnsanlarına yönelik Geleneksel Yemekli Toplantısı, Başkan Turgut Sezgin'in daveti üzerine 22 Mart 2024 tarihinde Congresium-Conference & Event Center'da düzenlendi.

Söz konusu toplantıya T.C. Frankfurt Başkonsolosu, T.C. Mainz Başkonsolosu, Frankfurt Başkonsolosluğu, Turizm Ataşesi, Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi, THY Frankfurt Müdürü, Almanya Müsiad başkanı ile Ordu’nun tarihi, turistik ve kültürel yönden tanıtımını yapmak ve görüşmelerde bulunmak üzere Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak katıldı.

Ordu, Almanya'da Tanıtıldı

Programa Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci ile katılan ve Almanya’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Toparlak, Orta ve Doğu Karadeniz ile Ordu’nun kültür ve turizm potansiyeli konularında görüşme ve istişarelerde bulundu.

Ordu, Almanya'da Tanıtıldı

Frankfurt ve Mainz şehirlerinde gerçekleşen program kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Mainz Başkonsolosu M. Akif İnam, Frankfurt Türk Hava Yolları Müdürü H. Serkan Binyar, Frankfurt Eğitim Ataşesi Doç. Dr. M. Fatih Kılıç, Frankfurt Turizm Ataşesi Ahmet Alemdar’ı ziyaret etti.

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Almanya ziyaretinin bölge ve Ordu’nun tanıtımı adına önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

Ordu, Almanya'da Tanıtıldı

26 Mar 2024 - 15:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu