"Yarka Fiyatları Arttı!"

Ordu Kivi ve Yumurta Üreticileri Birlik Başkanı Yusuf Uzunlar, yarka üretiminde hayvanların fiyatının yükseldiğini dile getirdi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Kivi ve Yumurta Üreticileri Birlik Başkanı Yusuf Uzunlar, sektördeki zorlukları ve artan maliyetleri değerlendirdi. Uzunlar, yaptığı açıklamada, yarka üretiminin düşmediğini ancak fiyatların alım gücünde sıkıntı yaşattığını belirtti.

"Yarka Fiyatları Kat be Kat Arttı" 

İki sene öncesine kıyasla yarka fiyatlarının ciddi oranda arttığını dile getiren Uzunlar, bir yarkayı eskiden elli liraya alırken bugün 200 lira ödendiğini ifade etti. Bu durumun üreticiler için ek bir maliyet olduğunu vurgulayan Uzunlar, kuluçkadan çıkartıp yarka üretme şanslarının olmadığını ve yarka fiyatlarının artmasının üreticileri olumsuz etkilediğini söyledi. 

"Üreticiye Destek Verilmeli"

Üreticilerin girdi maliyetlerinin sürekli olarak artmasına rağmen ürün fiyatlarının aynı oranda yükselmediğine dikkat çeken Uzunlar, bu durumun sektörde sıkıntı yarattığını belirtti. Vatandaşlara yapılan desteklere rağmen, üreticilerin karşılaştığı zorlukların devam ettiğini ifade eden Uzunlar, özellikle yarka üretiminde ürün fiyatlarının ideal seviyede olması ve üreticilere destek verilmesi gerektiğini vurguladı. 

  Özel Haber 

26 Mar 2024 - 12:50 Ordu/ Ordu- Ekonomi

Mahreç  Sibel Yılmaz