Vatandaş Düşen Fındık Fiyatından Şikayetçi!

Son dönemde fındık fiyatlarında yaşanan gerileme, Ordulu fındık üreticilerini endişelendiriyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Son dönemde fındık fiyatlarında yaşanan gerileme, Ordulu fındık üreticilerini endişelendiriyor. Fiyatlar, 126 liradan üçer beşer adımlarla aşağıya inerek 113 liraya gerilemiş durumda.

"Kar Yapan Tüccar!"

Üreticiler, sürekli dalgalanan fındık fiyatlarını değerlendirirken endişelerini dile getiriyorlar. Fındık ticaretindeki tekellerin ve kapitalistlerin etkisinin altını çizen üreticiler, bu yapılanmanın fakirin parasını aldığını ve tüccarların kar sağladığını ifade etti. Fındık fiyatlarının 100 lira seviyesine gerilemesi durumunda satışların duracağını vurgulayan üreticiler, sabit bir fiyat belirlenmesi ve fiyatın altında fındık alımının engellenmesi gerektiğini savundu. 

Vatandaş Düşen Fındık Fiyatından Şikayetçi!

"Zarar Ediyor"

Düşen fındık fiyatlarının endişe verici olduğunu belirten üreticiler, fiyatların düşürülmemesi gerektiğini dile getiriyorlar. Fındık hasadına yaklaşılmasına rağmen fiyatların sabitlenmesi gerektiğini ifade eden üreticiler, elinde fındık bulunduranların şimdiden zarar ettiğine dikkat çekiyorlar.

Bazı üreticiler, borçları nedeniyle fındıklarını satmak zorunda kaldıklarını belirtirken, üreticilerin genel olarak kazançlarının düşük olduğunu ve girdi maliyetlerinin sıkıntı yarattığını vurguladı. 

Özel Haber 

26 Mar 2024 - 11:50 Ordu- Ekonomi

Mahreç  Sibel Yılmaz