"Türk Sağlık-Sen'in Gücü Geleceğimizi Şekillendiriyor"

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, sendikal mücadelede birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Türk Sağlık-Sen'e ve Türkiye Kamu-Sen'e omuz vermenin Türk milletinin geleceğine omuz vermek olduğunu vurguladı. Zengin, "Hak verilmez, alınır. Gerçek sendikal mücadelede, gücünü çalışandan alan, her daim çalışanın yanında olan ve mücadeleden asla geri durmayan sendika ile yapılır. İlkeli, kararlı ve doğru sendikacılığın tek adresi Türk Sağlık-Sen'dir." dedi. 

"Geleceğimiz İçin"

Zengin, Türk Sağlık-Sen ailesinin değerli üyeleri ve temsilci arkadaşlarının her zaman gurur kaynağı olduğunu belirtti. Sendikal faaliyetlerin aynı zamanda geleceği inşa etme faaliyeti olduğunu vurgulayan Zengin, "Sadece kendi özlük haklarımız için değil, çocuklarımız, torunlarımız, geleceğimiz için de faaliyet yapıyor, gayret ortaya koyuyoruz." şeklinde konuştu.

"Türk Sağlık-Sen'in misyonu çok önemlidir." diyen Zengin, şu anda kamuda hiç hak etmediği halde siyasetin, bürokrasinin imkânları ile yetki elde eden sözde bir sendika olduğunu belirtti. Türk Sağlık-Sen'in marka bir sendika olduğunu ve kamuoyunda çok etkili olduğunu ifade eden Zengin, Türk Sağlık-Sen'in etkili olduğu kadar yetkili de olması için her türlü gayretin sarf edilmesi gerektiğini dile getirdi. 

"5 Nisan"

Zengin, 15 Mayıs'ta sendikaların üye sayılarının tespit edileceğini hatırlatarak, istifa tarihlerinin 5 Nisan olduğunu belirtti. Son 10 güne girilmiş bulunduğunu ifade eden Zengin, tüm arkadaşlarından bu süreçte Türk Sağlık-Sen ailesine yeni üye kazandırmalarını ve destek olmalarını beklediğini söyledi.

"İşyerlerinizdeki tüm arkadaşlarınızı Türk Sağlık-Sen'e üye olmaları ve destek olmaları için teşvik edelim." diyen Zengin, Türk Sağlık-Sen'in gücünü artırmak ve çalışanların sesini daha güçlü bir şekilde duyurmak için birlik ve beraberlik içinde hareket etme çağrısında bulundu. 

26 Mar 2024 - 09:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz