İl Sağlık Müdürü Tüzün Yeni Projeyi Duyurdu

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, şehre uzun yıllar hizmet veren eski binanın yerine modern tesislerin inşa edilmesi için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, şehre uzun yıllar hizmet veren eski binanın yerine modern tesislerin inşa edilmesi için çalışmalara başlandığını duyurdu.

1952 yılında inşaatına başlanan ve 1962 yılında tamamlanan bina, Ordu Devlet Hastanesi, Sağlık Meslek Lisesi, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi gibi birçok kuruma hizmet vermişti. Ancak, artık bu binaların modern sağlık hizmetlerine uygun hale getirilmesi gerektiği belirtilerek yıkım kararı alındı.

İl Sağlık Müdürü Tüzün Yeni Projeyi Duyurdu

Op. Dr. Tüzün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eski binaların modern sağlık standartlarına uygun olmadığını gördük. Bu nedenle, daha etkin ve verimli bir sağlık hizmeti sunabilmek adına yıkım kararı aldık. Yerine, 60 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Ordu İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası yapılacak. Yeni yapılanma ve teknolojik altyapı ile Ordu halkına daha iyi fiziki mekanlarda sağlık hizmetleri sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Tüzün, projenin tamamlanmasıyla birlikte Ordu'da sağlık hizmetlerinin kalitesinin artacağını ve vatandaşların daha konforlu bir ortamda tedavi görebileceklerini belirtti.

25 Mar 2024 - 21:34 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak