Ordu'da Kiralık Daire Sıkıntısı! En Uygun Fiyatlar Nerede?

Ordu’da yaşanan kiralık daire sorununa işaret eden Durmaz Emlak Gayrimenkul İşletme Sahibi Aydın Durmuz, insanların ucuz kiradan çok çalıştığı işyerine yada şehir merkezine yakın yerlerden kiralamalarının daha uygun olduğunu açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu’da yapı stokunun eksikliğinden kaynaklı olarak kiralık daire sıkıntısı yaşanıyor. Birçok yerde kiralık daire fiyatları da İstanbul ile yarışır durumda. Ordu’da en ucuz dairelerin olduğu mahalleleri açıklayan Durmaz Emlak Gayrimenkul İşletme Sahibi Aydın Durmuz, Ordu’da kiralık daireler hakkında son durumu paylaştı.

“En Uygun 6 Bin Liradan Başlıyor”

Ucuz dairelerin bulunduğu iki mahalleyi açıklayan Aydın Durmaz, bu mahallelerin ulaşım sorunları yüzünden kiraların da ucuz olduğunu söyledi. En uygun kiraların 6 bin liradan başladığını açıklayan Durmaz, “En ucuz dairelerin olduğu mahalle Selimiye Mahallesi oluyor. Fiyatlar ise 6 Bin liradan başlıyor ve 10 Bin liraya kadar çıkıyor. Bu mahallenin Boztepe’nin eteğinde ve rampa bir yer olmasından dolayı şehir merkezine ulaşımda da sorun oluyor. Ayrıca buraya en yakın Pazar yeri de Çarşamba Pazarı olurken hastanelere de uzak. Bu yüzden de fiyatlar diğer mahallere göre daha uygun oluyor” ifadelerini kullandı.

Ordu'da Kiralık Daire Sıkıntısı! En Uygun Fiyatlar Nerede?

“Şehre Uzaklık Kiraları da Etkiliyor”

Bir diğer ucuz mahalle olarak da Eskipazar Mahallesinin olduğunu belirten Durmaz, “Selimiye’yi Eskipazar Mahallesi takip ediyor. Buranın da merkeze uzaklığı kiraların da uygun olmasına neden oluyor. Eskipazar’da Memurkent sitelerinin bulunması burada kiralık dairenin de fazla olmasına neden oluyor. Yine burada da kiralar 6 Bin – 10 Bin bandında seyrediyor” diyerek açıkladı.

En Pahalı Mahalleleri de Açıkladı

Kiraların en yüksek olduğu mahalleleri de açıklayan Durmaz, “Cumhuriyet Mahallesi ile Bahçelievler Mahallesi’nde kiralar çok yüksek. Cumhuriyet Mahallesi’nde 18 Bin liraya kiralık daire olduğunu biliyoruz. Cumhuriyet Mahallesi’nde üniversite öğrencilerinden dolayı kiralar yükseldi. Bahçelievler Mahallesi’nde sahil kenarında bulunması ve şehrin gürültüsünden uzak bulunması nedeniyle tercih görüyor” ifadelerini kullandı.

Durmaz, son olarak sözlerini şöyle sürdürdü; “İnsanların kira fiyatlarından çok işyerlerine yakın ve de çocuğu varsa da okula yakın yerleri tercih etmesinde fayda var. Servis ve dolmuş parası vermektense kirayı vermek daha kolay olabilir. Ayrıca şehir merkezine yakın olması da ayrı bir avantaj sağlar.”

Özel Haber: Soner Özdemir

26 Mar 2024 - 09:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir