Şehrin Mirasını Geleceğe Taşıyor

Fatsa Belediyesi, Fatsa'nın Kültürel Değerlerini kitaplaştırarak gelecek nesillere aktarıyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Fatsa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Fatsa'nın köklü tarihini ve kültürel değerlerini bilimsel metodlarla gün yüzüne çıkartarak kamuoyuna sunma amacıyla önemli bir adım attı. Bu kapsamda hazırlanan kültür yayınları, şehrin zengin mirasını gelecek nesillere aktarmayı hedefliyor. 

Köklü Medeniyetin Bilime Katkıları Tanıtılıyor

İlk olarak "Fatsa ve Yöresi Tarihi" adlı kitapla başlayan bu kültür yayınları, Fatsa'nın tarihini derinlemesine inceleyerek önemli bilgileri okuyucularla buluşturuyor. Ayrıca Müslüman Bilim Atlası gibi eserlerle köklü medeniyetin bilime katkıları da tanıtılıyor.

Şehrin Mirasını Geleceğe Taşıyor

Son iki yılda gerçekleştirilen çalışmalar arasında Fatsa Türküleri, Beste ve Notaları, Fatsa Kültür ve Turizm Rehberi, Fatsa Turizm Haritası gibi birçok önemli eser de yer alıyor. Bu çalışmalarla, Fatsa'nın kültürel mirası daha geniş kitlelere ulaştırılarak şehrin tanıtımı güçlendiriliyor. 

Geçmişe Işık Tutuyor

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu çalışmalarımızla Fatsa'nın zengin kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmayı ve şehrimizin tanıtımını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Geçmişimize ışık tutan bu kıymetli çalışmaların yapılmasında emeği geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Cevat Erbil'e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 

25 Mar 2024 - 16:30 Ordu/ Fatsa- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz