KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Semineri

Ordu Asayiş Şube Müdürlüğü 400 kız öğrenciye KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele konularında bilgilendirme semineri düzenledi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Semineri
KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Semineri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Asayiş Şube Müdürlüğü, 19-22 Mart 2024 tarihleri arasında Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe ve Ulubey ilçelerinde toplam 400 kız öğrenciye KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele konularında bilgilendirme semineri düzenledi.

KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Semineri

Seminerlerde, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği personelleri tarafından, KADES uygulamasının tanıtımı ve kullanımı, kadına karşı şiddetin türleri ve şiddete maruz kalan kadınlara yönelik sunulan destek hizmetleri hakkında bilgiler verildi.KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Semineri

Ayrıca, "Kadına El Kal-Ka-Maz" sloganı çerçevesinde, şiddetin önlenmesi için farkındalık oluşturulması ve kadınların özgüvenlerinin artırılması amaçlandı.KADES ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Semineri

Seminerlere katılan öğrencilere, KADES uygulamasını indirmeleri ve acil durumlarda kullanmaları için broşür ve afişler dağıtıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele konusunda farkındalığı artırmak için düzenlediği bu tür etkinliklere devam edeceğini bildirdi.

25 Mar 2024 - 13:33 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun