Tarım Kredi Marketlerde Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünler Satılıyor İddiası!

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Tarım Kredi Marketlerde son tüketim tarihi geçmiş ürünlerin satıldığını ve Çin'den ithal edilen pirincin ucuz olarak sunulduğunu iddia ederek tepki gösterdi. Torun, Tarım Kredi'nin gıda terörü yarattığını savundu ve AK Parti'yi halka mesafe koymakla suçladı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Tarım Kredi Marketlerde son tüketim tarihi geçmiş ya da çok yakın ürünlerin satıldığını iddia ederek tepki gösterdi. Torun, bunun bir gıda terörü olduğunu savundu.

Torun, "Enflasyonu düşük göstermek ve vatandaşlarımıza uygun fiyatlı gıda satışı yapılması için Tarım Kredi Marketler görev başında" diyerek ironik bir şekilde sitem etti.

Gıda Terörü

Torun, Ankara'da yaşayan bir vatandaştan aldığı fotoğrafları paylaşarak, 20 Mart tarihinde rafta duran bir peynirin son tüketim tarihinin 17 Şubat olduğunu ve diğer ürünlerin de benzer durumda olduğunu belirtti. Torun, "Gıda enflasyonunu düşürmek iddiasındaki Tarım Kredi gıda terörünü körüklüyor! Tarihi 1 ay geçmiş ürünleri vatandaşımıza satmaya çalışıyor" dedi.

Çin'den İthal Pirinç

Torun, Tarım Kredi Marketlerde piyasaya göre ucuza satışa sunulan pirincin Çin'den ithal olduğunu da öne sürdü. Torun, "Ülkemizin çiftçisine ve üreticisine destek olması beklenen Tarım Kredi Kooperatifleri Çin'den pirinç ithal ederek gıda enflasyonunu düşük göstermeye çalışıyor. Yerli üreticimize ihanet ediliyor, çiftçimizin hakkı Çin'e veriliyor" diye konuştu.

AK Parti'ye Eleştiri

Torun, mevcut iktidarın halka olan mesafesini eleştirerek, "AKP'nin yerliliği ve milliliği tam olarak burada sona eriyor. Mevcut iktidarın halka mesafesi Ankara – Pekin arası mesafeden daha uzak! 7 bin kilometre mesafeden bu ülkeyi yönetemezsiniz, yönetemiyorsunuz!" dedi.

25 Mar 2024 - 12:05 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu