Düşünce Kıyılarında-2 Raflarda  

Eğitimci-araştırmacı yazar Osman Kaya’nın yerelden evrensele birçok yazarın kitaplarının yorumladığı Düşünce Kıyılarında-2” adlı kitabı yayımlandı.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Eğitimci-araştırmacı yazar Osman Kaya’nın “Düşünce Kıyılarında-2” adlı kitabı yayımlandı.

30 yıl öğretmenlik ve okul yöneticiliği yaptıktan sonra emekli olan eğitimci- araştırmacı yazar Osman Kaya, 2022 yılında “Düşünce Kıyılarında-1” kitabını yayımladı. Bu serinin ikinci kitabı olan “Düşünce Kıyılarında-2” de2 yıl sonra yayımlanarak raflarda ve satış sitelerinde yerini aldı.

Kitapların Yorumları Yer Alıyor

 “Düşünce Kıyılarında-2” kitabında; yerelden ulusala, ulusaldan evrensele; Anton Çehov, Maksim Gorki, Nâzım Hikmet, Taliye Kaya Koşdemir, Olgun Şensoy gibi yazar, ozan, ressam ve iş insanlarının bilinmeyen ya da az bilinenleri yer alırken, Dursun Ali Akınet, Oğuz Selim Yazıcı, Coşkun Özbucak, İrfan Yıldız, Mithat Baş, Fatin Hazinedar gibi yazarların da kitaplarının yorumları yer alıyor.

Yerel Kültürel Etkinlikler

Kitapta, “Bizbiriz”, “ Ordu Sergisi”, “Ordu Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği”, adlı yazılarda ise Ordu’nun resim ve fotoğraf sanatıyla ilgili etkinlikler değerlendiriliyor.

Onlarca kaynak (sözlük, antoloji, kitap, dergi, gazete, makale, yüksek lisans tezi, web sitesi) okunarak/incelenerek yine sözlü kaynaklarla yüz yüze görüşülerek hazırlanan kitap titiz ve uzun bir çalışmanın ürünü.

Kitabı, adınıza imzalı olarak Ordu Mavi Kitabevi’nden ve “Kitantik.com/ordumavikitabevi” sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Mustafa Özdoğru/ Ordu Hayat

25 Mar 2024 - 12:10 Ordu/ Ordu- Kültür & Sanat

Mahreç  Mustafa Özdoğru