Hastaneye Kaldırılan Kadir İnanır'ın Doktoru Konuştu

Bu sabah geçirdiği inme sonucu hastaneye kaldırılan Ordulu sanatçı Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili ilk açıklama geldi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Türk sinemasının usta oyuncusu Kadir İnanır, Beykoz'daki ikametinde yaşadığı rahatsızlık sonrasında hastaneye kaldırıldı. Sabah saatlerinde geçirdiği inme nedeniyle bilinci kapalı bir şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili doktorundan açıklama geldi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı açıklamada, "Sabah saatlerinde sanatçımız Kadir İnanır hastanemize ambulansla geldi. İlk değerlendirmede geldiğinde sağ tarafında felç vardı. Şuuru kapalıydı" dedi. Sağlam, yapılan tetkikler sonucunda beyin tomografisi çekildiğinde, beyni besleyen ana damarda bir tıkanıklık tespit edildiğini ve acil müdahale gerektiğini belirtti. Anestezi doktorları, nöroloji ve beyin cerrahisi ekipleri tarafından gerçekleştirilen başarılı bir işlemle ana damardaki pıhtının alındığını ve beyin beslenmesinin sağlandığını ifade etti.

Prof. Dr. Sağlam, "İşlemden sonra çekilen MR görüntülemesinde işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beyin beslenmesi şu anda iyi. Ancak yoğun bakıma alındı. Entübe olarak yoğun bakımımızda izleniyor. İlk 24, 48 saat içerisinde uyandırma yapılmayacak. Gelişebilecek komplikasyonlar ya da yeni bir kanama olmadığı müddetçe inşallah olmayacak, çünkü işlem başarılı." şeklinde konuştu.

24 Mar 2024 - 14:45 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak